Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve vítkovické porodnici se narodilo od začátku roku už na 700 dětí

  • Ostrava,

Od počátku tohoto roku přivedlo na svět své dítě už na 700 těhotných žen právě v porodnici nemocnice v Ostravě-Vítkovicích. Nejplodnějším měsícem byl květen, kdy se narodilo 125 dětí.

Po prvním týdnu v červenci evidovala nemocnice přesně 691 narozených dětí. Téměř každý den ale přibývají postupně další.

Petra Chromková, staniční sestra porodního sálu: "V naší porodnici se od ledna narodilo 353 chlapců a 338 děvčátek. Výběr jmen pro miminka je velmi pestrý, rodiče svým dětem dávají původní česká jména jako Karel, Vilém, František, Stanislav, Josefína, Hana či Bedřiška. Setkali jsme se i se jmény netradičními např. s Vivien Rybana, Mary Jane, Luna, Brayen, Oskar Edward nebo Leon. Na předních příčkách populárních dívčích jmen se se stále objevuje Viktorie, Ema a Sofie, velké oblibě se těší také krásné české jméno Anna. Mezi chlapci vítězí Adam, Viktor a Jonáš."

V prvním pololetí se narodilo v porodnici i několik velikých miminek.

Petra Chromková, staniční sestra porodního sálu: "Pomohli jsme na svět 69 miminkům s váhou nad 4 kilogramy, nejtěžší miminko vážilo 5080 gramů."
Ivana Lukáčová, primářka porodnicko-gynekologického oddělení: "V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice jsme na jaře uspořádali velmi úspěšný den otevřených dveří porodnice, který plánujeme na podzim opakovat. Samozřejmostí pro nás je přítomnost otce u porodu, proto také umožňujeme jeho přítomnost i u císařského řezu. Často využívaný bonding po porodu můžou zde využít i tatínkové, pokud se maminka třeba u operačního porodu na to necítí. Velmi vítanou je služba vystavení rodného listu matrikářkou na našem pracovišti, návaznost rehabilitací po porodu v případě potřeby, ale také rautová snídaně, výběr oběda ze tří možnosti na oddělení šestinedělí a nonstop služba laktační poradny. Pro velký zájem i v náročném období letních dovolených pořádají naše porodní asistentky prázdninové zkrácené předporodní kurzy."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy