Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zachránili příbuznou, která zkolabovala. Primátor Ostravy je ocenil stužkami

  • Ostrava,

Dobrý výcvik a znalosti první pomoci prokázali dva policisté, kteří na svatbě zachránili svou příbuznou. Primátor Ostravy Tomáš Macura je za to ocenil Stužkou za záchranu života.

Strážník Tomáš Janáček a státní policista Daniel Kocián byly se svými příbuznými na svatbě v Ostravě. Matce ženicha se udělalo špatně a zkolabovala. Oba policisté si ale věděli rady a okamžitě se pustili do její záchrany. 

Daniel Kocián, PČR Ostrava: "Zjistili jsme, že nedýchá, tak jsme zahájili první pomoc a začali jsme ji oživovat."
Tomáš Janáček, MP Ostrava: "Po minutě jsme se střídali a ten druhý si mezitím odpočinul, aby mohl v masáži srdce pokračovat."

Žena byla zachráněna a tak si oba policisté vysloužili poděkování a Stužku za záchranu života přímo od primátora Tomáše Macury. Uznání si samozřejmě vysloužili i od svých velitelů.

Miroslav Plaček, ředitel MP Ostrava: "Jsem strašně rád, že ten výcvik strážníků a policistů opravdu svědčí o tom, že jsou na tyto situace připraveni." 
Antonín Řezníček, ředitel PČR Ostrava: "Policisté procházejí pravidelně kurzy první pomoci, zejména oddělení hlídkové služby, které na místo dojíždí jako první. " 

Je jistě důležité vědět, že policisté i strážníci mají natolik kvalitní výcvik, že dokáží správně provádět první pomoc. Jednotky prvního sledu sebou vozí i externí defibrilátory.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy