Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři zranění a 35 evakuovaných! V ostravském domově seniorů hořelo

Domov s pečovatelskou službou Hladnovská v Ostravě-Muglinově zachvátil v úterý odpoledne požár. Hořet začalo v jednom z bytů v pátém patře. Tři lidé skončili v péči zdravotníků a 35 klientů bylo evakuováno. Předběžná škoda byla odhadnuta na 800 tisíc korun.

Informaci o požáru dostali hasiči v úterý po 15. hodině. Na místo okamžitě vyjely 4 jednotky hasičů ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy, Zábřeh a dobrovolná jednotka z Muglinova.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hořelo v bytě 2+kk v posledním, pátém patře (6. NP) objektu. Hasiči zachránili ze zakouřeného vchodu 15 osob i pomocí vyváděcích parat masek, dalších 20 osob evakuoval personál ještě před příjezdem hasičů."

Při požáru se bohužel zranili 3 lidé. Samotný oheň pak dokázali hasiči zkrotit už za 7 minut, dohašování jim pak zabralo necelou hodinu. V bytě bydlela dvojice sourozenců, kteří byli převezeni do nemocnice na pozorování, ale ve středu by měli být propuštěni.

Jana Pondělíčková, mluvčí Slezské Ostravy: "Jejich byt je z velké části poničený, vyhořel celý obývák a kuchyň. Proto jim nyní nabídneme pokoj v zařízení odlehčovací pobytové služby, které je ve stejném domě na ulici Hladnovská. V současné době provádíme rekonstrukce čtyř bytů v stejném DPS, takže jim následně budeme moci nabídnou opět byt. Záležet bude na jejich volbě, zda například nezvolí jinou možnost bydlení. Poničený byt opravíme a náhradu budeme řešit přes pojišťovnu."
Škoda byla odhadnuta na 800 tisíc korun.




Patronus servis Ostrava, s.r.o. - Evropa, státy EU
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Roman Gelner - Restaurace ŠODEK a NIMROD Vratimov
Vratimov
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

RKS Hydraulika s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 31 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků