Komentované prohlídky v Bravanticích aneb Zažijte úplně jiný zámek

  • 11. září 2021,
  • 11:02,
  • PR

Zažijte úplně jiný zámek, než na jaký jste zvyklí z obvyklých návštěv historických objektů! V neděli 12. a 19. září a v sobotu 25. září máte ideální možnost prohlédnout si zámek v Bravanticích, který nebyl veřejnosti přístupný více než 25 let!

Obec, která tento historický objekt v turistické oblasti Poodří získala do svého majetku teprve v červenci letošního roku, zde organizuje komentované prohlídky začínající vždy ve 14 hodin na nádvoří mezi zámeckými budovami. Návštěvníci se seznámí jak se syrovou skutečností léta neopravovaného objektu, který se po roce 1948 stal sídlem státního statku, tak s nepopíratelnými půvaby areálu, jehož nejstarší část bývala vodní tvrzí s dodnes patrným pozůstatkem vodního příkopu. Prohlídka, při níž se dozvíte mnohé z historie bravantického zámku, zahrnuje také nahlédnutí do bývalého francouzského a anglického parku i vstup do areálu kolem kostela sv. Valentina.

Dobrovolné vstupné bude využito při rekonstrukci zámku.

K prohlídce je nutné se přihlásit na e-mailové adrese vera.sustkova@seznam.cz, nebo telefonicky na tel. č. 556 417 052.

Zájemci se mohou přihlásit také na dobrovolné brigády, které se konají ve středy od 16 hodin (více na webových stránkách obce www.bravantice.cz). Také na tyto brigády je třeba se přihlásit na výše uvedeném e-mailu, či telefonním čísle.KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - lokalita Martinov, centrum Ostravy, Hranečník
Ostrava
od 5 700 do 13 500 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků