Roboti, 3D tiskárna a zábava v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě

  • 13. září 2021,
  • 19:48,
  • PR

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě se i letos připojí k ostravskému projektu Dny Fajne rodiny, který upozorňuje na význam rodiny pro společnost. Program, který knihovna připravila pro rodiny s dětmi i všechny zájemce, odstartuje 15. září v 9:00 hodin v makerspace dílně v levém křídle Nové radnice.

Makerspace dílnu knihovna otevřela letos v květnu v rekonstruovaných prostorách bývalého oddělení speciálních fondů. Prostor se špičkovým vybavením nabízí zábavu a vzdělávání podle posledních trendů.

„Loni naše knihovna připravila na Dny Fajne rodiny deskohraní s roboty. Letos je naše nabídka ještě širší a jsme rádi, že naplno využijeme skvělý kreativní prostor makerpace dílny, o který je u veřejnosti stále větší zájem,“ říká Libuše Foberová, ředitelka Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě.

Patnáctého září si v dílně zájemci mohou pod vedením lektorky Michaely Mrázové vyzkoušet například základy programování různých druhů výukových robotů a přesvědčit se, že to zvládne úplně každý, i když třeba ještě neumí ani číst.

Vědecká knihovna se věnuje především informační a digitální gramotnosti a v nové dílně se zájemci mohou vzdělávat i v technické gramotnosti, která je důležitou dovedností pro 21. století. Návštěvníci si tu mohou v praxi vyzkoušet jednoduché programování a ovládání robotů Ozobot, Lego Boost nebo Sphero, 3D modelování nebo 3D tisk a konečný výrobek si pak odnést s sebou domů,“ vysvětlil Lukáš Curylo, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

Akce potrvá až do 17:00 hodin a vstupné je zdarma.T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

DALI MEDIATION s.r.o. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků