Senioři budou soutěžit o putovní pohár starostky 2. ročníku Bíloveckého seniorského víceboje

  • 14. září 2021,
  • 7:46,
  • PR

Ve středu 15. září bude na hřišti základní školy Komenského v Bílovci soutěžit zhruba 80 seniorů hned z několika obcí Moravskoslezského kraje, a to v již druhém ročníku Bíloveckého seniorského víceboje.

Akci, které se zúčastní soutěžící z Rybí, Nového Jičína, Slavkova u Opavy, Ostravy, Suchdola nad Odrou a Řepiště, pořádá za podpory Moravskoslezského kraje a města Bílovce zdejší Svaz tělesně postižených. Za Bílovec budou o putovní pohár starostky města bojovat nejen členové Svazu tělesně postižených, ale také členové místního klubu seniorů. Celkem tak Bílovec postaví hned 6 čtyřčlenných družstev, z toho tři za Svaz tělesně postižených a tři za klub seniorů. Zápolit budou všichni účastníci v košíkové, šipkách, florballu, bollobalu, cornholi, hodu míčkem a v kroužcích.

„Disciplíny jsme volili tak, aby byly vhodné a bezpečné pro naše soutěžící, abychom si tento den společně co nejvíce užili. Bojovat se bude v kategoriíchženy od 65 do 69 let a ženy 70 let a více, a stejně tak i muži 65 až 69 let a muži 70 let a více. Poslední kategorií jsou zdravotně postižení mimo kategorie A až D,“ vysvětluje dispozice víceboje Anna Římanová, předsedkyně Svazu tělesně postižených v Bílovce, který loni oslavil 20 let od svého založení.

Soutěžit budou účastníci od 9.45 až do 12 hodin na zdejším školním hřišti, v případě špatného počasí pak v tělocvičně. Vyhlášení vítězů se uskuteční od 14.30 do 15 hodin a vyhlašovat se budou nejen nejlepší družstva, ale i jednotlivci ve všech sportovních disciplínách. „V polední pauze budou moci všichni účastníci, stejně jako v loňském roce, nejen poobědvat, ale navštívit také zdejší muzeum, knihovnu nebo věž na náměstí,“ pokračuje Anna Římanová, která akci připravovala v úzké spolupráci s Kulturním centrem v Bílovci, které za město nejen pomohlo s propagací akce, ale připravilo také ceny v podobě dárkových tašek. „Kromě drobných dárků dostane každý účastník také účastnický list,“ pokračuje Anna Římanová s tím, že na organizaci akce se aktivně podílí také místní klub seniorů, dobrovolně pomáhají rovněž hasiči, kteří zapůjčí svůj party stan, členové místní tělovýchovné jednoty poskytnou chybějící sportovní náčiní, pracovníci služeb města Bílovce přivezou lavice a pomáhá také Spartak Bílovec a městská policie. Záštitu nad tímto vícebojem seniorů, na jehož pořádání poskytl dotaci Moravskoslezský kraj, převzala starostka města Bílovce Renata Mikolašová.

„Jsem ráda, že po loňském pilotním ročníku se letos přihlásily další nová města se svými týmy. Věřím, že se seniorský víceboj stane pěknou tradicí. Líbí se mi, když i lidé ve vyšším věku mají stále chuť sportovat, hýbat se a radovat, a my je v tom jako město budeme rádi podporovat. Děkuji všem, kteří se na organizaci druhého ročníku této krásné akce zúčastnili,“ doplnila starostka.

Osobní účast na seniorském víceboji přislíbil nejen náměstek hejtmana pan Jiří Navrátil, ale i starostové některých obcí. Dorazí ale i zástupci Domova pro seniory v Bílovci, pro které by Svaz tělesně postižených rád připravil podobnou akci. „Umíme navrhnout a připravit soutěžní disciplíny tak, aby vyhovovaly většině zúčastněným, a tak věříme, že se nám podaří ve spolupráci s vedením bíloveckého domova pro seniory uspořádat podobné klání přímo na půdě domova,“ dodává paní Římanová

SLUŽBY - ŘEKA s.r.o. - Karviná
Karviná
od 7 700 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

ASTRAFOOD a.s.. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků