Dny dobrovolnictví Moravskoslezského kraje proběhnou tento víkend v ostravské Zoo

  • 14. září 2021,
  • 17:36,
  • PR

Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje (RDC MSK), které provozuje organizace ADRA, pořádá 17. a 18. září Dny dobrovolnictví MSK. Akce, kterou o víkendu uvítá ostravská Zoo je určena široké veřejnosti. Návštěvníci Zoo tak budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s činností dobrovolníků a dobrovolnických organizací v kraji. RDC MSK představí možnosti dobrovolnictví v různých oblastech našeho života i konkrétní organizace, které s dobrovolníky pracují.

Dny dobrovolnictví MSK probíhají letos poprvé a hlavním cílem akce je propagovat dobrovolnictví jako přirozenou součást našeho života. „Chceme navázat na obrovskou vlnu solidarity, která se vzedmula v době pandemie. Pokud nám tato doba přinesla něco pozitivního, tak to je určitě zvýšený zájem o dobrovolnictví. Chceme lidi podpořit v tom, aby se stali dobrovolníky. Tato akce dává unikátní příležitost všem, kteří o dobrovolnictví teprve uvažují, ale neví, jak začít a na koho se obrátit. Každý máme nějakou dovednost, kterou můžeme jako dobrovolníci uplatnit. Ať už při pomáhání seniorům, dětem, zdravotně postiženým nebo třeba v ekologii, ve sportu či kultuře nebo například v Zoo.“, říká vedoucí RDC MSK - Dagmar Hoferková.

Na akci se rovněž představí organizace, které s dobrovolníky dlouhodobě pracují a přivítaly by nové. Jedná se například o organizaci S.T.O.P., Slezskou diakonii, Elim Opava, či Fakultní nemocnici v Ostravě. Svůj dobrovolnický program bude prezentovat i Zoo Ostrava.

Příští týden, a to 23. 9. 2021 RDC MSK pořádá další zajímavou akci – Den otevřených dveří s podtitulem Mimořádné události a spolupráce obcí, integrovaného záchranného systému, neziskových organizací a dobrovolníků. Jak probíhala pomoc po ničivém tornádu na Jižní Moravě? Jak se organizuje spolupráce dobrovolníků při mimořádných událostech? Jak vůbec mohou pomoci neziskové organizace obcím zasaženým povodněmi nebo tornádem? O těchto tématech budou diskutovat: mjr. PhDr. Dagmar Fišerová (HZS MSK), Bc. Kristýna Velvéthy (ADRA Ostrava), Bc. David Tichý (Krizové centrum Ostrava), Mgr. Josef Koláček (ADRA ČR). Program začíná již od 9 hodin pro odbornou veřejnost, a od 11 do 13 hodin pro širokou veřejnost. AGROZEA, spol. s r. o.- pracoviště: Hlučín kravín - za tratí
Hlučín
od 24 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. (Ostravská univerzita, Ostrava)
Ostrava
od 7 600 Kč/měsíc

Detail

PRETECLON s.r.o. - pracoviště ČR
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků