Premiéra muziálu Funny girl ve Slezském divadle v Opavě

  • 19. října 2021,
  • 20:59,
  • PR

Operní soubor uvede v neděli 31. října 2021 od 19 hodin premiéru slavného muzikálu FUNNY GIRL.

Funny Girl je americký muzikál, jehož námětem byl skutečný příběh herečky Fanny Briceové, která působila v divadlech v New Yorku v období před první světovou válkou a po ní, a jejího manžela Nicka Arnsteina. Tento slavný americký muzikál měl velice úspěšnou premiéru na Broadwayi v roce 1964, po níž následovalo více než 1300 repríz. Do hlavní role byla tehdy obsazena Barbra Streisandová, která se v téže úloze představila v roce 1968 také ve stejnojmenném filmu, kde jí byl partnerem Omar Sharif. Režisérem filmu byl William Wyler, známý svým nekompromisním přístupem k hercům. Film se stal hitem a v kinech vydělal přes 26,5 milionu dolarů, což byla v té době velmi slušná částka. Světoznámá zpěvačka a herečka získala za tuto filmovou roli Oscara. Strhující vyprávění o životě a velké lásce umělkyně a jejího manžela, hazardního hráče, je plné nezapomenutelných hudebních a tanečních čísel a téměř zlidovělých melodií. Navíc je inspirováno skutečným příběhem herečky, tanečnice a zpěvačky, která se díky svému fenomenálnímu talentu a smyslu pro humor dokázala i přes počáteční neúspěch proměnit z ošklivého káčátka v zářící a oblíbenou hvězdu divadelních produkcí. Muzikál byl oceněn hned několika slavnými Cenami Tony.

Snad nejznámější písní je People. „Lidé, osamělí lidé, těm se o štěstí může pouze zdát, jsme děti v partě jiných dětí, pýcha dospělá velí nám zvládat vše každý sám, tím jsme víc než děti,“ zpívá Fanny Briceová.

Americký producent Florenz Ziegfeld vytvořil v roce 1907 skupinu několika tanečnic pro letní přehlídky. Během následujících let se ze Ziegfeld Follies stal obrovský hit newyorské Broadwaye. Účinkující v této show byly považovány za jedny z nejkrásnějších dívek. Autorem nápadu byla tehdejší Ziegfeldova žena, herečka polského původu Anna Heldová. V úspěšných představeních účinkovaly populární osobnosti, např. Josephine Bakerová. Okázalé kostýmy tanečnic navrhovala známá módní návrhářka Lucy Duff-Gordonová a scénu projektoval vyhledávaný designér filmových ateliérů Ben Ali Haggin. Představení pod Ziegfeldovým vedením probíhala až do roku 1931, tedy téměř do jeho smrti. Mnohé z dívek, jež souborem prošly, udělaly později kariéru v Hollywoodu či na prknech divadel. Ne jinak to bylo s Fanny Briceovou. Funny Girl byla skutečná Fanny Briceová, která v letech 1910–1936 fascinovala diváky převážně v revuálních představeních legendárního režiséra a producenta Florenze Ziegfelda.Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

PEZ - projekce energetických zařízení s. r. o.
Ostrava
od 28 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Eliáš & Freisler TRANSPORT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků