Studio G uvádí 24. října premiéru inscenace Zakázanou krajinou

  • 23. října 2021,
  • 14:32,
  • PR

Ostravské divadlo Studio G uvede jako čtvrtou premiéru své druhé sezony 2021/22 v neděli 24. října 2021 v 19:00 premiéru autorské inscenace Pavla Gejguše a Markéty Bockové Zakázanou krajinou inspirovanou životem cestovatelky a spisovatelky Alexandry David-Néel.

Nová inscenace Zakázanou krajinou se zařadí mezi další autorské inscenace v repertoáru Studia G, uveďme Plavat v jezeře a Planu Marka Davida nebo Bílý tesák a odhozené srdce Pavla Gejguše. I v budoucím dramaturgickém plánu Studia G mít budou autorské inscenace zásadní podíl.

Inscenace Pavla Gejguše a Markéty Bockové vypráví o životě a hledání cestovatelky, orientalistky a spisovatelky Alexandry David-Néel, která se na počátku dvacátého století rozhodla procestovat Tibet, „Zakázanou krajinu“, v té době neprodyšně uzavřenou cizincům. V přestrojení za tibetskou žebračku na svaté pouti pronikla na místa, která před ní nenavštívil žádný cestovatel bílé rasy, a přinesla o nich zprávy ve svých pozoruhodných cestopisech, jež se staly inspirací pro vznik autorského textu.

Hlavní roli Alexandry ztvární Miroslava Georgievová, jejího adoptivního syna Yongdena pak Jakub Georgiev. V postavě Alexandřina manžela Philippa se divákům představí Ondřej Brett z Divadla Petra Bezruče a čtveřici herců uzavírá alegorickou postavou Démona–Smrti tanečnice Dorota Hořanská. Důležitou součást inscenace tvoří vedle scény Ivy Ščerbákové i živá hudba Martina Dytka.Lakostav družstvo, Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

AutoESA a.s. Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail

STAROBĚLSKÝ PIVOVAR, a.s., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků