Do Velkého finále soutěže Líheň 2021 nastoupí pětice kapel!

  • 30. listopadu 2021,
  • 15:20,
  • PR

Původně avizovaná čtveřice hudebních skupin postupujících do Velkého finále jubilejního 20. ročníku mezinárodní soutěže amatérských hudebníků Líheň se změní v pětici! Rozhodlo se o tom během semifinálových kol v pátek 26. listopadu v klubech v Havířově a Karviné.

V karvinském Hard Cafe bylo o postupujících rozhodnuto ještě před prvním tónem, protože o vyřazení jedné kapely z trojice soutěžících rozhodla kapela RISSLA z Prahy sama. „Kvůli organizačním a logistickým problémům RISSLA bohužel na koncert vůbec nedorazila, omluvila se a tak to třeba vyjde příště. Na pódium tak nastoupili už předem dva jistí finalisté Them Switcheroos z Uherského Hradiště a parta startup z Brna. Předvedli jisté výkony a už nyní se připravují na vrchol soutěže,“ upřesnil za pořádající agenturu Viking agency s.r.o. ředitel soutěže Marek Slonina s tím, že připravovat a ladit formu mohou i všichni tři účastníci havířovského semifinále. Těmi byly skupiny The Desperate Mind z Brna, Dazed and Confused za Vsetína a Plující ze Skutče. Netradičně totiž porota rozhodla o tom, že finálový program obohatí a dá šanci všem třem kapelám.

„Na místě se porotci shodli se na tom, že si to všichni hudebníci, kteří přijeli na místo, zaslouží za svůj přístup k soutěži, za to, že vůbec přijeli a odehráli i v omezených podmínkách a se zkráceným časem vystoupení. I když jim kvůli vládním omezením a kovidové situaci bylo jasné, že kluby nebudou plné jako v minulých letech a ani doprava vlivem změny počasí jim příliš nenahrávala, přijeli a vydali ze sebe všechno. Například kapela Plující ze Skutče nakonec svůj set odehrála jen ve dvou členech, když druhé auto získalo zpoždění a nestihlo by dorazit tak, abychom dodrželi vládou nastavený čas ukončení činnosti klubu v deset večer,“ upřesňuje. Soutěž Líheň tak má za sebou 26 živých koncertů a zbývá jediný – Velké finále, kde se rozdají hlavní ceny!

„Děkujeme všem soutěžícím, věříme, že jim účast v soutěži něco dala a posunula je dál, což je jejím hlavním cílem, a na finalisty a fanoušky se těšíme v sobotu 11.12. v klubu Stolárna v Havířově, kde i v těchto organizačně ztížených podmínkách proběhne odpolední Velké finále jubilejního dvacátého ročníku soutěže Líheň,“ zve Slonina, pořadatelé a partneři soutěže. Podrobné a aktuální informace k soutěži jsou na FB profilu a www.lihen.cz.JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Vladimír Hlobil - pracoviště Malá Morávka
Malá Morávka
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků