FN Ostrava pozastavila odložitelné operace

  • 1. prosince 2021,
  • 9:34,
  • PR

Nárůst covid pozitivních pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči a nemocnost personálu. To jsou hlavní důvody, kvůli kterým muselo vedení Fakultní nemocnice Ostrava přistoupit k pozastavení odložitelných operačních výkonů.

Pacienty, kterých se odložení termínu operace týká, teď oslovují zdravotníci osobně. „Operativu jsme utlumovali postupně. Teď musíme uzavřít další JIP, tentokrát metabolickou, a tato lůžka uvolnit pro covid pozitivní pacienty, kteří denně přibývají,“ uvedl po jednání krizového štábu ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA a připomněl, že péče o pacienta, který vyžaduje intenzivní péči, vyžaduje i výrazně vyšší počet zdravotnického personálu. A i ten začíná fakultní nemocnici chybět. Momentálně z důvodu nemoci nebo péče o dítě chybí 210 zdravotníků, převážně v sesterských profesích.

Musíme si také uvědomit, že stále provádíme velké množství akutních výkonů, jejichž počet se nesnížil. Jedná se například o úrazy, dopravní nehody nebo jiné náhlé případy. Rád bych ale naše pacienty ujistil, že operace, jejichž odklad by znamenal ohrožení jejich zdravotního stavu, budeme provádět i nadále. Jedná se zejména o onkologické diagnózy a dětské pacienty,“ zdůraznil náměstek ředitele pro léčebnou péči doc. MUDr. Radim Brát, Ph.D., MBA.

Fakultní nemocnice Ostrava stále zajišťuje rovněž celotýdenní provoz tří očkovacích center a odběrového místa, kterým denně projde více než 1200 lidí. I na těchto pracovištích je nutný početný sesterský i lékařský personál.AKORD & POKLAD, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Petr Kovalský - pracoviště
Kunčice pod Ondřejníkem
od 100 do 150 Kč/hod.

Detail

Vladimír Hlobil - pracoviště Malá Morávka
Malá Morávka
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků