Střední odborná škola Třineckých železáren chystá ve středu 8.12. Den otevřených dveří

  • 3. prosince 2021,
  • 13:14,
  • PR

Střední odborná škola Třineckých železáren má za sebou první Den otevřených dveří. Proběhl ve čtvrtek 11. 11. 2021 a podle reakcí zájemců o studium i ostatních návštěvníků byl úspěšný a inspirativní. Průvodci se tradičně stali současní studenti, kteří návštěvníky provedli po celé škole a během tzv. řemeslné cesty předávali zájemcům o studium nejen informace o oborech, ale také své vlastní zkušenosti ze školního prostředí.

Návštěvníci přicházeli z celého okolí. Největší zájem projevili o obor Automatizované systémy a IT, který nabízí absolventům uplatnění v profesích, jako je elektrotechnik konstruktér, revizní technik, energetik, zkušební technik, servisní technik elektrických zařízení, správce informačních technologií aj. Druhým nejžádanějším oborem byla Logistika a ekonomika v průmyslu, která nabízí absolventům široký odborný profil. Absolventi najdou uplatnění jako administrativní pracovníci, logistici v dopravě a přepravě, logistici výroby, manažeři nákupu a prodeje, manažeři marketingu a v mnoha dalších pracovních pozicích a funkcích. Nemalý zájem byl také o učební obory – instalatér, elektrikář-silnoproud, obráběč kovů a strojní mechanik, což potěšilo nejen vedení školy, ale také celý pedagogický sbor, neboť celá škola vyznává jedno dobou prověřené přísloví – Řemeslo má zlaté dno.

Žáci devátých tříd, kteří ještě nebyli rozhodnutí pro konkrétní obor, si na konci řemeslné cesty, během které navštívili odborné učebny a dílny a podívali se na praktické ukázky jednotlivých oborů, pochvalovali, že nyní už mají jasno. „Vzal bych si letáčky k oboru instalatér.“ řekl na konci prohlídky školy jeden ze zájemců o studium. Rodiče i žáci odcházeli plní dojmů a informací. „Škola je opravdu pěkná, perfektně vybavená. Vypadá to tu úplně jinak, než když jsem tu studoval kdysi já.“ uznale pokyvoval jeden z rodičů.

Pokud máte doma žáka deváté třídy, který stále není rozhodnutý, jaký obor by chtěl studovat a na jaké škole, využijte možnosti navštívit druhý Den otevřených dveří na Střední odborné škole Třineckých železáren, který proběhne ve středu 8. 12. 2021 od 11 do 17 hodin. Škola s pětaosmdesátiletou tradicí má co nabídnout – kvalifikované učitele, moderně vybavené učebny a dílny, kvalitní praxi u vyhlášených odborníků, dobré uplatnění všech nabízených oborů, znamenité výsledky žáků a skvělou dostupnost v regionu.Sesterská Agentura Doma, s.r.o. Český Těšín
Český Těšín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

EKO - HUM, spol. s r. o., pracoviště Březová
Březová
od 23 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků