FNO očkuje nově posilující dávkou i v OC Forum Nová Karolina a navyšuje kapacity v Poliklinice

  • 7. prosince 2021,
  • 6:52,
  • PR

Fakultní nemocnice Ostrava reaguje na stále narůstající počet zájemců o očkování proti nemoci covid-19. Od dnešního dne, tedy od 3. prosince 2021, nabízí v očkovacím místě Obchodního centra Forum Nová Karolina kromě dosavadního očkování jednodávkovou vakcínou Janssen bez registrace i možnost přeočkování třetí dávkou s registrací u vakcíny firem Pfizer/BioNTech.

Významně rozšiřuje také kapacity očkovacího místa v Poliklinice FN Ostrava v Porubě a zvyšuje plynulost očkovacího centra Výstaviště Černá louka. Denně tak na všech třech očkovacích místech zvládnou zdravotníci naočkovat dohromady až 3 000 osob.

Lidé, kteří už mají nárok na posilující očkovací dávku, a rádi by očkování absolvovali v očkovacím místě Obchodního centra Forum Nová Karolina v Ostravě, se musí ale zaregistrovat prostřednictvím systému https://reservatic.com/cs/ockovani, nebo prostřednictvím Centrálního registračního systému https://crs.uzis.cz/, případně na infolince 1221.

Zájem o posilující dávky je aktuálně největší. Vedení nemocnice se proto rozhodlo pro reorganizaci v nastavení objednávek mezi svými očkovacími centry právě ve prospěch 3. dávek. V posledních dnech jich v Očkovacím centru Černá Louka denně aplikují v průměru 1 400 osobám a v Poliklinice FN Ostrava více než 200 osobám. „Tímto krokem tak mají zájemci možnost dostat posilující dávku vakcíny Comirnaty od firem Pfizer/BioNTech na všech třech očkovacích místech, jejichž provoz zajišťuje Fakultní nemocnice Ostrava. Tedy zároveň na Černé louce v centru Ostravy, v budově Polikliniky FNO v Ostravě – Porubě i v OC Forum Nová Karolina,“ připomněla doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA, náměstkyně ředitele FN Ostrava pro léčebnou péči.

Kromě změn na očkovacím místě v OC Forum Nová Karolina platí nově i změny na ostatních očkovacích místech, které provozuje fakultní nemocnice. V Poliklinice dojde k přemístění očkovacích prostor z 1. patra Oddělení pracovního a preventivního lékařství do vestibulu v přízemí Polikliniky a zvýší se kapacita tohoto očkovacího místa až na 700 naočkovaných denně. Pro zlepšení plynulosti provozu očkovacího centra na Výstavišti Černá louka se rozšíří počet očkovacích boxů ze 6 na 9. Celkově se redistribucí v nastavení očkovacích míst zvýší kapacity pro očkování posilující dávky o 1 100 denně.

Více informací o očkovacích místech FN Ostrava na https://www.ockovacicentrumostrava.cz/ockovaci-centrum.LXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

STAROBĚLSKÝ PIVOVAR, a.s., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

AKORD & POKLAD, s.r.o. - Kulturní a společenská centra Akord a Poklad, Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Poruba
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků