Oblíbený Mrazík znovu na scéně Slezského divadla Opava

  • 7. prosince 2021,
  • 18:10,
  • PR

Již 5. prosince 2021 uvede operní soubor po delším čase pohádkový muzikál Mrazík autorů Borise Urbánka, Nikolaje Budaškina, Jiřího Sedláčka a K. M. Walló.

Před padesáti lety natočili ruský filmový režisér Alexandr Rou se scenáristou Nikolajem Robertovičem Erdmanem pohádku Mrazík. Hudbu k filmu složil Nikolaj Budaškin. V Rusku proběhla tato pohádka bez většího ohlasu, ale u nás slavila mimořádný úspěch. Skvělý český dabing způsobil, že některé pasáže Mrazíka umí téměř nazpaměť celé generace Čechů a Slováků.

Všichni známe pohádku o hodné a pracovité Nastěnce, zlé maceše, rozmazlené a nepěkné Marfuši, pohledném a pyšném Ivanovi, jimž do života vstoupí pohádkové bytosti – dědeček Hříbeček, baba Jaga, kouzelný Mrazík a další.

K původní filmové hudbě Nikolaje Budaškina přidali tvůrci muzikálu (hudební skladatel Boris Urbánek a textař Jiří Sedláček) celou řadu nových hudebních čísel. Každá z postav tak má svou vlastní píseň. Kromě Nastěnky a Ivánka zpívá také baba Jaga, kocourek Mourek, loupežníci, dědeček Hříbeček, zvířátka v lese, Marfuša, macecha i slepá babka s roštím a další.

Inscenační tým: scéna – Martin Víšek, kostýmy – Eliška Zapletalová, choreografie – Martin Tomsa, sbormistryně – Kremena Pešakova, dirigent – Tomáš Hanák, režie – Dagmar Hlubková

Jana Andělová PletichováT-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 200 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Horní Benešov
Horní Benešov
od 8 100 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků