„Dosud mohly příspěvek z města získat pouze mateřské a základní školy. Pokud by se podařilo zavést změnu, kterou jsme iniciovali, mohly by na pobyt vyjet i malé děti s maminkami, které bývají často v domácnosti a nemají tolik volných finančních prostředků," vysvětluje Monika Pěnčíková, vedoucí firemní odpovědnosti a sociálních služeb ArcelorMittal Ostrava.
Od zavedení programu ozdravných pobytů přispěla huť do fondů, ze kterých jsou pobyty financovány, celkem 12,1 milionu korun. „Hutní výroba s sebou vždy nese určité množství emisí, proto přispíváme na ozdravné pobyty dětí pro dobu nepříznivých meteorologických podmínek. Jako odpovědná firma ale také dlouhodobě pracujeme na tom, abychom naše emise snížili na minimum," říká Barbora Černá Dvořáková, mluvčí ArcelorMittal Ostrava.
Od roku 2003 investovala huť do ekologizace svých provozů 4 miliardy korun, a snížila tak své emise prachu o téměř 70 procent na 669 tun v roce 2011. Pro rok 2012 očekává ostravská společnost snížení emisí prachu o další desítky tun. Huť již dnes splňuje limity EU založené na nejlepších dostupných technikách (BAT), které vstoupí v platnost nejdříve v rove 2016.
ArcelorMittal Ostrava a.s. je největší hutní komplex v České republice a patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Roční kapacita výroby společnosti je 3 miliony tun oceli, zhruba 50 % produkce se exportuje do více než 60 zemí světa. Zaměstnává 4120 lidí, dohromady s dceřinými společnostmi má více než 8 tisíc zaměstnanců. Průměrná mzda zaměstnanců v roce 2011 činila 32 796 korun. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.