Potomci Martina Krajčoviče pátrali po hrobě svého předka mnoho let. Nakonec se s žádostí o pomoc obrátili na členy Klubu za starý Bruntál. Těm se podařilo zjistit, že Martin Krajčovič je pohřbený v Bruntále.
Pavel Rapušák, Klub Za starý Bruntál: "My jsme to jméno nakonec našli, ale netušili jsme, kde leží. Mysleli jsme, že je to na centrálním hřbitově, na kterém dnes stojí nějaká výrobní hala, až ta návštěva ve vojenském archivu nám dala nahlédnout do perfektně vedených vojenských map."
Během 1. světové války byl v Bruntále vojenský lazaret. Vojáci, kteří svým zraněním podlehli, bylo jich celkem 250, zde byli pohřbeni. Většina z nich leží na vandalsky zničeném hřbitově, který se nacházel za Židovským hřbitovem na Polní ulici. 29 vojáků pak bylo pohřbeno na starém městském hřbitově. Mezi nimi byl i Martin Krajčovič.
Dezider Krajčovič, vnuk: "Prišli sme s novým křížom, který je z tej doby, z 1. svetovej vojny, litinový kríž, na ktorý sme dali zhotoviť bronzovú tabulku. Prišli sme po 96 či 97 rokoch, kdy náš dedo padol v 1. svetovej vojne."
Podle starých vojenských map se členům Klubu Za starý Bruntál podařilo přesně najít i hrob Martina Krajčoviče, na kterém teď spočinul dobový litinový kříž.
Ľubica Petráková, pravnučka, starostka Ludanic: "Moj predok je tu pochovaný, pradedko. U nás v rodině je také pokrvné puto, že celé ganerácie sa stretávajú. Dlhé roky sme nevěděli, kde je pochovaný, až vďaka panu Krajčovičovi sa zistilo, kde je pochovaný. Určitě to rodinné puto a tie korenie člověka ťahajú, keď tých predkov má a sme nesmierne radi, že sa našiel."
Je téměř neuvěřitelné, že syn Martina Krajčoviče ještě žije. Je mu už 101 let a je stále čilý. Předloni si dokonce splnil svůj celoživotní sen a přijel do Bruntálu položit kytici na hrob svého otce.