Výstava je výsledkem dvouleté práce Jindřich Štreita. Ten v tuto dobu město Vítkov a jeho okolí často navštěvoval, do značné míry s lidmi, které fotografoval, doslova přímo žil.
Jindřich Štreit, fotograf: "Jsem velice rád, že Výstava Lidé Vítkovska je vystavena v současné době na městském úřadě v Bruntále, protože tyto dvě oblasti maní něco společného, takže i ty fotografie budou blízké lidem Bruntálska. Myslím, že toto je krásná galerie, která může nabídnout různá díla, různé výstavy. Mám velkou radost. že právě na úřadě, kam chodí spousta lidí, se dělají takovéto kulturní počiny."
Bruntálsko a Vítkovsko mají k sobě skutečně velmi blízko a to jak v historii, tak v současnosti. Obě města leží v Sudetech dříve obývaných především Němci a v současnosti je trápí například nezaměstnanost a odchod mladých kvalifikovaných lidí.
Pavel Smolka, starosta Vítkova: "Sám tvůrce, Jindra Štreit, má k tomuto kraji citový vztah, takže je logické, že tato výstava by měla být vystavena v Bruntále, případně v oblasti, kde profesor Štreit tvořil."
Zdeněk Jarmar, návštěvník výstavy, ředitel Euroregionu Praděd: "Je to velmi potěšující, že Vítkovsko je tady v Bruntále vidět, protože to je oblast Nízkého Jeseníku a organicky k nám patří, i když je začleněna do jiného okresu."
Bruntálská Galerie na radnici získala za dobu svého trvání proslulost. Stala se vzorem i pro další města.
Šárka Lupečková, návštěvnice výstavy, výtvarnice: "Mně se líbí nápad, že město udělalo z části svých budov galerii, kterou dalo k dispozice základní umělecké škole a zároveň dalším výstavám. My jsme se podobnou myšlenkou inspirovali v Rýmařově, kde bude otevřena podobná galerie, jež bude k dispozici hlavně mladým lidem. Výstava Jindřicha Štreita je výborná, je to typ výstavy, která osloví obrovské množství lidí."
Výstavy přímo na chodbách úřadu mají jednu nespornou výhodu. Shlédnou je i lidé, které by jít do galerie jinak ani nenapadlo.