Jaroslav Adolt, pracovník TS: "Čistí se ulice Viléma Závady, která vede od křižovatky až po kruhový objezd s křižovatkou s TGM. Musí se oškrabat chodníky, silnice a až odtáhnout všechna vozidla, pak se musí ještě vyčistit vpustě a spláchnout, umýt a tím je blokové čištění hotové."
Celý průběh blokového čištění dokumentuje pracovník městské policie.
Daniel Musálek, Městská policie Frýdek-Místek: "A to proto, aby to bylo zadokumentováno pro případné správní řízení."
Pokud by totiž auto bylo před zahájením odtahu poškozené, záznam by v případě stížnosti ze strany majitele auta dokazoval, že ke znehodnocení vozu nedošlo vinou odtahové služby.
Tomáš Zapletal, Městská policie Frýdek-Místek: "Blokové čištění probíhá pod dohledem Městské policie ve Frýdku-Místku od dubna letošního roku. A doposud bylo odtaženo zhruba sto vozidel. Každoročně odtahujeme tři sta až tři sta padesát vozidel. V drtivé většině se vozidla odtahují na sídlištích."
Upozornění na blokové čištění řidiči přitom mají dlouhou dobu dopředu. Na stránkách Frýdku-Místku mohou najít seznam, kdy přijde na řadu jejich ulice. Navíc je do dané ulice umístěna značka. 7 dní předem tak šoféři ví, že přijde blokové čištění.
Jaromír Kohut, ředitel Technických služeb Frýdek-Místek: "S blokovým čištěním jsme začali někdy v roce 2008. Blokové čištění provádíme pravidelně od konce března až do zimního období. Hlavním účelem je, abychom vyčistili lokality, kde běžně stávají vozidla. Čistíme kanálové vpustě tak, abychom předešli problémům s přívalovými dešti. Letos vůbec poprvé zajišťujeme i odtahovou službu."
Za odtah každý řidič, kterému auto skončí na parkovišti městské policie, zaplatí 1500 korun. Navíc těmto šoférům hrozí bloková pokuta. Ta se může vyšplhat až ke dvěma tisícům korun. Informace o odtažených vozech podávají strážníci na lince 158.