2 svozová vozidla a 9 velkokapacitních kontejnerů. To jsou nejnovější přírůstky Frýdecké skládky. Vyšly na zhruba devět milionů korun. Většinové procento z této částky pokryly dotace z EU.
Richard Blahut, výrobně-technický náměstek Frýdecké skládky: "Těmito novými vozidly jsme schopni odpad efektivněji svézt. Protože svezeme větší množství nádob najednou. Hlavně v těch nádobách typu zvon, to jsou takové ty kopule, které vidíte po městech a obcích, tak na to slouží to větší svozové vozidlo. A navíc má i speciální nástavbu, kdy jsme zakoupili v rámci té dotace dalších sedm nových kontejnerů na separovaný odpad, nebo těch velkoobjemových, které sváží separovaný sběr z nádob. A z toho dva kontejnery jsou samolisovací. To znamená. že když na tu dráhu vyjedeme, tak jsme toho schopni více posbírat. Hlavně v těch vzdálenějších obcích a tím pádem je ta efektivita samozřejmě lepší."
Nově má Frýdecká skládka i 120 sběrných nádob. Celkem jich je tak na území města 1096. Do konce roku jich má přibýt dalších patnáct. I když je ale ve Frýdku-Místku rozmístěn takovýto počet kontejnerů, stále jsou takříkajíc problematické lokality. 49letý pan Hudeček je jedním ze 105 zaměstnanců Frýdecké skládky. Dělá tady 3,5 roku řidiče. Nejhorší zkušenosti má ze sídliště Slezská.
Milan Hudeček, řidič: "Lidé, místo toho aby využívali sběrné dvory, tak ten velkoobjemový odpad hází k nádobám, což my potom musíme pracně sbírat. Nebo hází papíry do komunálního odpadu, čímž se zase zvyšují náklady za svoz komunálního odpadu. Takže je to jedno s druhým a lidé se potom nemohou divit, že ty odpady půjdou nahoru."
Anketa, obyvatelé sídliště Slezská: 1) "Třídí se to, no. Ale že by se to třídilo do důsledku. Není tady odvoz takových věcí, jako je lednička, skříň." 2) "Většinou tu bývá uklizeno. Třídění odpadu se dodržuje. Já osobně ho 100 procentně třídím."
Problémy na tomto sídlišti by měl řešit plánovaný sběrný dvůr. Jeho realizace by měla přijít ruku v ruce se získáním dotací ze státního fondu životního prostředí.