Dnes už je hospic plně vytížen.
Jan Jursa, ředitel hospice: "Když Centrum zdravotních a sociálních služeb bylo otevřeno, tak než vešlo ve známost, než jak odborná, tak laická veřejnost ho vzala na vědomí a začala počítat s tím, že tady takové zařízení je, tak tady byla situace, že byla volná místa. Ale v současné době je hospic kapacitně plně vytížen. V případě, že se to lůžko uvolní, tak je několik dalších zájemců na jeho obsazení. Nejenom hospic je plně vytížen, ale i personální kapacita hospice, která je kolem padesáti zaměstnanců, je plně vytížena."
Mezi zdravotním personálem je i lékařka paní Střelcová. Nemalé zkušenosti má z posledního zaměstnání v ostravském hospici.
Katarina Střelcová, lékařka: "Myslím, že je to podobné. Kdo se rozhodne pracovat pro hospic, musí k tomu mít určitý vztah. V Ostravě je to podobné. Hospic je tam také zaměřený na zlepšení kvality života pacientů, ulevit jim od bolesti. A nakolik to jde? Je to těžké, protože pacienti těžce přijímají ten úděl blížící se smrti."
Jan Jursa, ředitel hospice: "V rámci našich služeb je poskytována nejen ta péče zdravotní, ale samozřejmě i duchovní, péče psychologa, dále jsou to aktivity ergoterapeuta."
V celém Moravskoslezský kraji bylo do zprovoznění frýdeckomísteckého hospice pouze třicet hospicových lůžek. V této budově jich je dalších třicet, plus třináct sociálních. Všech 43 míst je dnes plně obsazených. Na jednom z nich je i 66letý pan Milan z Řepišť. Volný čas tráví nejradši čtením. V současnosti se prokousává detektivkou.
Milan Suchanec, pacient: "Knihy. To je moje největší denní náplň. Jídlo tady dělají prvotřídní. Takže musím pochválit i kuchařky. To se ani nedá popsat, jak se o nás starají. Víc, než mají, to vám řeknu. Já toho mám více. Rakovinu tlustého střeva..."
Mezi pacienty převládají ženy. Průměrný věk obyvatel frýdeckomísteckého hospice je 80 let.