Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská diakonie v Českém Těšíně připravila pro ukrajinské maminky program ke Dni matek

Slezská diakonie v Českém Těšíně připravila pro ukrajinské maminky program ke Dni matek tak, aby byl atraktivní pro samotné maminky, ale aby se pobavily i jejich děti. Součástí oslavy byl fotokoutek, strom přání a nechyběli ani klauni.

Slezská diakonie v Českém Těšíně pozvala ukrajinské maminky a jejich děti na oslavu ke Dni matek.

Lenka Waszutová, spoluorganizátorka akce: "Obsahoval jednak hudbu i zamyšlení, proto tady máme strom přání, se kterým budeme dále pracovat. Máme nachystané klauny, fotokoutek, aby když odjedou, jim zůstala trvalá vzpomínka na tento den, aby si mohly zavzpomínat na to, že bylo místo, kde se mohly cítit bezpečně, kde byly přijímány s láskou."
anketa, ženy z Ukrajiny: "Mám dvě dcery a jsem už i babička. Líbí se mi program a atmosféra tady, jsem vděčná, jak nás tady přijali." "Program se mi líbí. Líbí se mi, jak se k nám lidé chovají, jsou dobrosrdeční.”

S radostí přijali pozvání na oslavu zástupci vedení města a také biskup Slezské církve evangelické , který všem ženám rozdal růži.

Tomáš Tyrlík, biskup Slezské církve evangelické: "Růže má v sobě velkou květinu. Je to krásná květina, ale zároveň má ostré trny a to je lidský život. A maminky, které tady přišly z Ukrajiny, určitě prožívají teď trnitou cestu."

Děti pobavil svým vystoupením klaun a všichni si pochutnali na sladkém dortu. Slezská diakonie organizuje taková setkání pravidelně.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail