Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantu nad Ostravicí stavěl Legiovlak

Na vlakovém nádraží ve Frýdlantu nad Ostravicí stavěl Legiovlak. Toto netradiční pojízdné muzeum návštěvníkům přiblížilo význam československých legionářů pro republiku.

Frýdlant nad Ostravicí se stal první zastávkou legionářského vlaku. Československá obec legionářská jeho prostřednictvím lidem představila československé legie za první světové války v Rusku a také za občanské války, která na ni v Rusku navazovala.

“Je to pojízdné muzeum o 13 historických vagónech, které jsou replikami různých typů vagónů, které ti legionáři používali. Na Sibiři měli naši legionáři k dispozici 259 vlaků, 11 tisíc vagónu a my se tady snažíme ukázat, co všechno tam mohlo být a co všechno tam existovalo,” uvedl velitel jedné z posádek Legiovlaku Zdeněk Votava.

Během tří dnů, po které Legiovlak na nádraží ve Frýdlantu stavěl, jej navštívila řada zájemců nejen z města, ale i okolních obcí.

Anketa, návštěvníci Legiovlaku: 1. “Je to moc pěkné.” 2. “Je to dobré.” 3. “Je to zajímavá historie České republiky, proto tady jsem.” 4. “Je to bezvadné. Není to jen tak k vidění. Jsme rádi, že to Frýdlant zažil. Je tady hodně návštěvníků.”

Z Frýdlantu nad Ostravicí Legiovlak dále putoval do Havířova, zavítá ale také do Třince, Bohumína a Kopřivnice

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy