Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlodějský pár nakradl v supermarketech zboží za 50 tisíc. Specializovali se na drahý alkohol a věci obratem prodávali

Jejich revírem byly supermarkety a jejich tempo opravdu rychlé. Společně, ale i samostatně chodili 48letý muž a 21letá žena krást do velkých obchodů. Specializovali se především na drahý alkohol. Policisté jim už prokázali krádeže za více než 50 tisíc korun a stále prověřují další. Povedený pár už sedí ve vazbě.

Co ukradli, okamžitě prodávali. Policistům unikal zlodějský pár téměř dva měsíce. Od poloviny března jezdili po Moravskoslezském kraji a specializovali se především na kvalitní alkohol za tisíce korun.

"Na prodejní ploše vzali několik lahví kvalitního alkoholu a ukryli je do dětského kočárku."

Jako první měla pouta na rukou 21letá žena. Policisté ji chytili při poslední krádeži v Českém Těšíne. "Bylo jí prokázáno nejméně sedm krádeží různého zboží se škodou bezmála 25 tisíc korun," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Jejího komplice zadrželi ještě ten den v jiném městě. "48letému muži policisté prokázali nejméně čtyři krádeže zboží se škodou 23 tisíc," pokračuje mluvčí.

Každý měl svou roli

Krádeže měli pečlivě promyšlené. Například v Karviné žena nejprve kradené zboží nanosila do regálu, který je nejblíž k východu a muž ho rychle sebral a zmizel. K dalšímu "nákupu" se pár vypravil společně, tentokrát si přivezli dětský kočárek. "Na prodejní ploše vzali několik lahví kvalitního alkoholu a ukryli je do dětského kočárku. Tak se pokusili vyvézt zboží, aniž by za něj zaplatili," popisuje Viačková. Ženu přitom zastavil pracovník bezpečností služby.

"Práce kriminalistům zdaleka nekončí. Nadále prověřují další skutky."

Je to jen špička ledovce

Ženě policisté prokázali, že kradla v Ostravě i parfémy. V Českém Těšíně pak dvojice dokázala společně opakovaně ukrást alkohol za více než 12 tisíc korun. Kriminalisté mají navíc další stopy, které naznačují, že toho mají oba zřejmě na svědomí mnohem víc. "Práce kriminalistům zdaleka nekončí. Nadále prověřují další skutky, kde by oba podezřelí mohli figurovat," doplnila policejní mluvčí.

Oba už mají záznamy v trestním rejstříku

Problémy se zákonem neměla dvojice poprvé. V minulosti už byli oba pravomocně odsouzeni. Mladá žena má v trestním rejstříku jeden záznam a její komplic byl už 8krát soudně trestán. Oba už soudce poslal do vazby, kde si počkají na svůj trest. Za zločin pokračující krádeže v době nouzového stavu jim hrozí až 8 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy