Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Devítiletý cyklista si v Jeseníkách vážně zlomil nohu, letěl pro něj vrtulník

Horská služba Jeseníky zasahovala v sobotu v podvečer z vážného zranění malého jezdce na horském kole. Chlapec utrpěl po pádu z kola zlomeninu stehenní kosti a do nemocnice ho s velkými bolestmi přepravil vrtulník. Během soboty to byl třetí úraz cyklisty v Jeseníkách.

"Měl veliké bolesti, takže jsme mu se souhlasem otce šetrně rozstřihli kalhoty a sundali cyklistické chrániče."

Horská služba byla požádána o zásah s tím, že chlapec je i s rodinou na dolní stanici lanovky Expres ve skiareálu Karlov. "Měl veliké bolesti, takže jsme mu se souhlasem otce šetrně rozstřihli kalhoty a sundali cyklistické chrániče. Pak jsme mu dali vakuovou dlahu a přes našeho dispečera jsme se domluvili na asistenci vrtulníku Letecké záchranné služby z Ostravy," uvedl k výjezdu zasahující člen Horské služby Jeseníky Ondřej Šimko.

Ke zraněnému přijela také sanitka. "Pacienta jsme pak umístili do vakuové matrace a za doprovodu maminky jej převezli na naší terénní čtyřkolce. Dopravili jsme ho na parkoviště pod skiareálem, kam vzápětí dosedl vrtulník,“ doplnil Ondřej Šimko. Lékař z vrtulníku si pak chlapce převzal a vrtulník ho transportoval do nemocnice k dalšímu ošetření.

Cyklisté by měli dodržovat pravidla

V sobotu to byl už třetí případ zraněného cyklisty na Karlově. "V jednom případu se jednalo o zlomenou klíční kost, ve druhém pak o pravděpodobně zlomený prst. Faktem je, že krásné počasí přilákalo na cyklotrasy v Jeseníkách velké množství milovníků horských kol. Všechny proto vyzývám, aby bezpodmínečně dodržovali bezpečnostní pravidla pro horské cyklisty," důrazně varoval náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy