Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kostelní zvony i sirény zněly na počest zdravotních sester

V úterý ve 12 hodin se napříč celou zemí rozezněly kostelní zvony na počest zdravotním sestrám. Vyjádření díku podpořili také členové zdravotnických záchranných služeb. Na svých vozech zapnuli sirény.

VIDEO: ZZS MSK

Přesně v poledne se všude na jednu minutu rozezněly kostelní zvony. Česká biskupská konference zorganizovala akci na počest zdravotních sestřiček a jako poděkování zdravotnímu personálu za nasazení a obětavost během koronavirové pandemie. K poděkování zdravotníkům se přidali také moravskoslezští záchranáři. Na svých stanovištích zapnuli sirény u záchranářských vozidel.

"Záchranáři se tak připojili k symbolickému vyjádření úcty svým kolegům a především zdravotním sestrám, které slaví právě 12. května celosvětově svůj svátek," řekl mluvčí Moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Rozeznění sirén záchranářských vozidel podpořila na základě žádosti ministra zdravotnictví také Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a podobná podpora jako v Moravskoslezském kraji probíhala i v dalších regionech České republiky.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ARSIK WORK s.r.o. pracoviště Rožmitál

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

LINAPLAST s.r.o. - pracoviště Skřípov

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Emosi Logistic s.r.o. - pracoviště Přelouč

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků