Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kostelní zvony i sirény zněly na počest zdravotních sester

V úterý ve 12 hodin se napříč celou zemí rozezněly kostelní zvony na počest zdravotním sestrám. Vyjádření díku podpořili také členové zdravotnických záchranných služeb. Na svých vozech zapnuli sirény.

VIDEO: ZZS MSK

Přesně v poledne se všude na jednu minutu rozezněly kostelní zvony. Česká biskupská konference zorganizovala akci na počest zdravotních sestřiček a jako poděkování zdravotnímu personálu za nasazení a obětavost během koronavirové pandemie. K poděkování zdravotníkům se přidali také moravskoslezští záchranáři. Na svých stanovištích zapnuli sirény u záchranářských vozidel.

"Záchranáři se tak připojili k symbolickému vyjádření úcty svým kolegům a především zdravotním sestrám, které slaví právě 12. května celosvětově svůj svátek," řekl mluvčí Moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Rozeznění sirén záchranářských vozidel podpořila na základě žádosti ministra zdravotnictví také Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a podobná podpora jako v Moravskoslezském kraji probíhala i v dalších regionech České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy