Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři se potýkají s nedostatkem informací. Hrozí jim proto nákaza nemocí Covid 19

Záchranným složkám komplikuje práci systém, kdy kvůli ochraně osobních údajů nedostávají informace o nakažených lidech. Může se tak brzy stát, že kvůli tomu skončí v karanténě celá hasičská stanice nebo nebo policejní služebna. Hejtman Ivo Vondrák už kvůli tomu jednal s ministrem vnitra Janem Hamáčkem.

Po skončení nouzového stavu přestali hygienici dodávat hasičům a policistům přesné informace nemocných osobách. Při zásahu se tak nyní může stát, že mohou jet na pomoc lidem, kteří jsou nakažení novým koronavirem a vůbec o tom nebudou vědět.  Už totiž nedostávají jména nemocných. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Začínáme mít problém s tím, že když skončil nouzový stav, tak nedostáváme informace pro náš integrovaný záchranný systém, které nám nedodává krajská hygienická stanice s odůvodněním, že je to problematika, která se váže na ochranu osobních dat."

Podle hejtmana jde o systémový problém, který je nutné vyřešit. Netýká se to totiž jen nemoci Covid 19, ale i dalších infekcí, které mohu být mnohem nebezpečnější. Hasiči už mají prvních 20 hasičů v karanténě, protože zasahovali na místě, kde byl nakažený z Dolu Darkov. 

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: "Buď nám to Úřad pro ochranu osobních dat povolí a nebo musí dojít k legislativní úpravě. Hrozí to, že své lidi vystavíme nebezpečí nakažení jakoukoliv infekční nemocí, které jsou mnohem nebezpečnější, než koronavir a to může mít fatální následky nejen na toho jednoho člověka, ale na akceschopnost jednotky jako takové." 

Hygienici prý postupují podle zákona. Mohou sdělovat zdravotnické informace pouze zdravotníkům. Hasiči a policisté tak mají k dispozici pouze nebezpečné adresy, ale ne jména. Podle hejtmana prý integrovaný záchranný systém splňuje všechny požadavky na ochranu osobních dat. Už také jednal o změnách s ministrem vnitra a zdravotnictví. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

TORINA CZ, s.r.o. - Praha-východ

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s., pracoviště Roudnice nad Labem

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Mgr. Jan Rybín - Chata Skluz

od 15 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků