Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalý dětský domov v Miloticích se proměnil v moderní bytový dům

V Miloticích nad Opavou čeká na nové obyvatele zbrusu nový bytový dům. Vznikl přestavbou bývalé školy a následně dětského domova, jehož působení bylo v obci ukončeno. Domu hrozila dokonce i demolice. Obec naštěstí uspěla s žádostí o dotaci.

Ministerstvo financí poskytlo na rekonstrukci celého domu 9 a půl milionu korun.

Jan Palupčík (nez.), starosta Milotic nad Opavou: "Po ukončení činnosti dětského domova zůstal objekt obci takzvaně na ocet, takže jsme se snažili nějakým způsobem budovu opravit."

Přestavba původní budovy nebyla jednoduchá a stavební firma musela řešit velké překážky.

Jan Palupčík (nez.), starosta Milotic nad Opavou: "Nejvíc práce bylo s vyvážením suti, bourací práce, protože bývala škola měla stropy vysoké 4 metry, okna vysoká 3 metry."

Michal Drechsler, zástupce stavební firmy: „Byly problémy s bouracími pracemi hodně, se střechou, vlhkem zdiva.“

Výsledek nakonec všechny překvapil. 12 prostorných bytů 1+KK a 2+KK, výtah, parkoviště i velká zahrada s rozlohou přes 2 tis m/2.

Jiří Bubela (nez.), místostarosta Milotic nad Opavou: „Na těch bytech bych řekl, že se mi nejvíc líbí koupelny. Jsou krásné, prostorné, takové útulné.“

Štefan Danči, pamětník: „Já jsem tady dělal domovníka 11 let za dětského domova. Podle toho, jak to vypadalo, a jak to teď vypadá, je to nebe a dudy.“

Anketa, obyvatelé: „No líbí se nám to, je to krásné."

„Pěkné, doufám, že to bude k užitku.“

„Je to nádherné, brala bych to.“

Zájemci o bydlení mohou být jednotlivci, páry i rodiny s dětmi. Podle stanovených kritérií bude o přidělení bytu v Miloticích v nejbližších dnech rozhodovat bytová komise.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy