Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezi Ostravou a Havířovem se 110 km/h nakonec jezdit nebude

Po frekventované silnici mezi Ostravou a Havířovem se stodesítkou jezdit nebude. Příprava byla zastavena a zřejmě se v ní pokračovat nebude. Důvodem jsou bezpečnostní podmínky, které silnice nesplňuje.

Aby se po silnici od hranice Ostravy po Šenov mohlo jezdit rychleji než současnou devadesátkou, nechalo ŘSD podél celého necelých 5 kilometrů dlouhého úseku instalovat plot proti vběhnutí zvěře. V další fázi se mělo vyměnit dopravní značení. K tomu ale nedojde, protože statut silnice se měnit nebude. Silnice tak i nadále zůstane přístupná chodcům, cyklistům a vozidlům, které nejezdí rychleji než 65 km/h, což je podmínkou pro jízdu po silnici pro motorová vozidla i dálnici.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Změna silnice I/11 mezi Ostravou a Havířovem na silnici pro motorová vozidla není aktuálně vůbec řešena a to s ohledem na bezpečnostní deficity zjištěné inspekcí. Jde například o nevyhovující délku připojovacích a odpojovacích pruhů a dále také o nestandardními požadavky obcí, jimiž tato silnice I. třídy prochází.”

Motoristé by zvýšení rychlosti přivítali. Povolenou devadesátku totiž dodržuje jen málokdo. Časová úspora při navýšení o 20 km/hod by však v tak krátkém úseku činila pouhých zhruba 20 sekund.

Anketa: “Já bych osobně uvítal tu rychlost vyšší, protože je tu velká frekvence aut a není nic příjemného, když se to místo začne zužovat vlivem velkého počtu vozidel.”

Pokud se tato silnice nestane oficiálně silnicí pro motorová vozidla, budou ji i nadále moci využívat například cyklisté nebo traktory.

Především pro cyklisty je přímý úsek mezi Ostravou a Havířovem příjemnější. V opačném případě by totiž museli jezdit náročnější kopcovitější trasou. Zatím se však zdá, že vše zůstane beze změn a jezdit se bude pouze devadesátkou.

Vedle prodloužení připojovacích pruhů by ŘSD muselo instalovat protihlukové stěny a postavit jednu lávku pro pěší a tyto náklady by byly příliš vysoké.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy