Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den řemesel bruntálské SOŠ zaujal a inspiroval deváťáky i středoškoláky

Střední odborná škola v Bruntále uspořádala již druhý ročník Dne řemesel. Žáci a studenti z celého regionu se mohli seznámit s celou škálou oborů, které zde mohou studovat. Akce byla určena také firmám, které se školou spolupracují a mohou si již tady vybrat své budoucí zaměstnance.

Školu navštěvují chlapci i dívky v celkem jedenácti učebních oborech.

Michal Durec, ředitel školy: „Chceme představit široké veřejnosti naše obory vzdělání, ukázat jim převážně odborný výcvik, dílny, aby vlastně byli v obraze a měli tu představu, jakým způsobem a na jakých strojích se žáci učí danému oboru, který si zvolí."

Největší zájem měli návštěvníci Dne řemesel o automobilové obory.

Jaromír Číhalík, učitel odborného výcviku: „Tady se přímo nacházíme na autodílně, to znamená automechanici se tady učí."

František Svatoň, učitel odborného výcviku: „Tohle je učebna pro automechaniky a opraváře zemědělských strojů, kde jsou jednotlivé modely na vizualizaci vozidel buď osobních nebo nákladních.“

Zdeňka Brhelová, žákyně školy: „Vybrala jsem si obor automechanik, jsem ve druhém ročníku a učinila jsem tak, protože jsem slyšela na tuhle školu hodně dobré recenze. Chtěla jsem zkusit vlastně tu chlapskou práci."

Velkému zájmu se těšily také obory pro dívky, jako například kadeřník nebo ubytovací služby a obory instalatérské a elektrikářské.

Anketa, návštěvníci: „Nejvíc se mi asi zatím líbil obor instalatér a možná bych ho chtěl třeba i do budoucna dělat.“

„No asi automechanik a autoškola. Kdyby nevyšel gympl. Tak asi jo.“

Přínos Dne řemesel je viditelný. Škola letos přijala 155 žáků, což je její plná kapacita.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy