Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Preventivní prohlídky ve vítkovické nemocnici pomohly odhalit různé nemoci

I přes náročnou dobu, kdy zdravotníky zaměstnává náročná péče o covidové pacienty, uspořádala nemocnice v Ostravě-Vítkovicích v uplynulých týdnech trojici preventivních akcí. V řadě případů se podařilo u příchozích odhalit možné vážnější zdravotní potíže a včas jim zařídit podrobné vyšetření či dokonce operaci.

Brzké odhalení nemoci je základním kamenem úspěšné léčby a zejména z tohoto důvodu nechtěla vítkovická nemocnice i v současné době v prevenci polevit. U příležitosti Světového dne zraku se jako první uskutečnil Den prevence onemocnění oka a na vyšetření bez čekání a objednání dorazilo téměř 80 osob.

Soňa Slavíková, praktická sestra: "Naši specialisté všem změřili nitrooční tlak a dioptrie, 11 lidí přišlo na oční oddělení na vyšetření přístrojem OCT, které jsme prováděli za poloviční cenu a další se na něho zaregistrovali. Přístroj OCT slouží například k důkladnému preventivnímu screeningu."

Řada pacientů z důvodu pandemie odkládá návštěvu oftamologa, i když je trápí zdravotní neduhy se zrakem.

Soňa Slavíková, praktická sestra: "Při komplikacích není dobré návštěvu odborníka oddalovat. Naši oftamologové jsou připraveni pomoci jak současným pacientům, tak i nově příchozím."

V listopadu pak nemocnice připravila ve spolupráci s Nadačním Fondem Pavla Novotného hned dvě preventivní akce. První byla zaměřena na onemocnění tlustého střeva a konečníku. Tedy na onemocnění, jež patří v české populaci mezi nejčastější.

Miloslav Mazur, primář chirurgického oddělení: "Naši proktologové vyšetřili 13 mužů a 4 ženy, kdy devíti z nich byla po preventivním vyšetření zařízeno ihned další specializovaní a jednoto příchozího čeká v nejbližší době operace."

Druhou společnou preventivní akci, která proběhla na konci listopadu, si nenechalo ujít 11 žen a 22 mužů.

Miloslav Mazur, primář chirurgického oddělení: "V rámci Dne urologické prevence jsme u dvou osob zachytili dvakrát zvýšený prostatický specifický antigen (PSA), který je významným ukazatelem karcinomu prostaty a dotyčné jsme ihned objednali na další vyšetření."

S podobnými akcemi pro veřejnost bude nemocnice pokračovat i v roce 2022, všechny informace budou včas k dispozici na webových stránkách nebo taky FB profilu.

Nahlásit chybu


K tématu
Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail