Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči dlužící za pokuty mohou přijít o registrační značky ze svých aut

Novou pravomoc mají od začátku roku policisté, celníci, ale i strážníci městské policie. Lidem, kteří dluží za nezaplacené pokuty za přestupky spáchané v dopravě, mohou přímo při prováděné silniční kontrole zadržet registrační značku vozidla. S autem se pak nesmí jezdit až do zaplacení pokuty.

Zabavení registrační značky má být jedním z dalších nástrojů, jak z dlužníků rychle vymoci peníze za nezaplacené pokuty. Dlužník přitom nemusí být vlastník automobilu, ve kterém byl při silniční kontrole zastižen.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “Jde o pokuty, které byly uloženy tomu řidiči nebo provozovateli vozidla. To znamená, týká se to obou. Pokud někomu půjčím vozidlo a dlužím, může být ta registrační značka odejmuta. Jsou dvě možnosti. Buď mu odebereme registrační značky, on by nám je tedy měl vydat, pokud ne, tak je odebereme a v případě, že ne, použijeme technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla.”

Například v Bohumíně chtějí značky zabavovat už v nejbližších dnech. Za dopravní přestupky tam řidiči dluží přes 10 milionů korun.

Roman Honysz, ředitel MP Bohumín: “V těchto dnech dolaďujeme celý systém. To znamená, že dolaďujeme propojení s finančním odborem městského úřadu, abychom od příštího týdne mohli spustit kontrolu řidičů na území Bohumína, Rychvaldu a Dolní Lutyně ve vztahu k tomu, jestli mají uhrazené závazky vůči obci za přestupky v dopravě.”
Miroslav Sekera, obyvatel Bohumína: “Já si myslím, že to je perfektní věc, protože pokuty se mají platit. Protože je spousta takových, kteří se tomu vyhýbají, neplatí, jezdí dál a pro ostatní lidi nejsou vzorem. Podívejte se, kolik lidé jezdí a mají zákaz řízení, ohrožují bezpečnost. Co potom k tomu., Já jsem pro, aby ty pokuty se zvedly, jako třeba v Polsku. Vůbec bych se tomu nebránil. Kdo chce jezdit po cestách, musí dodržovat vše, jak má být.”

Jak se novinka v podobě zabavování registračních značek projeví v praxi, ukáže až čas.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail