Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turismus se opět probírá k životu, nejnavštěvovanější jsou Beskydy-Valašsko a Jeseníky

Turistická oblast Beskydy-Valašsko a Jeseníky. Do těchto míst mířilo v posledních třech měsících loňského roku nejvíce návštěvníků. Za celý rok 2021 se v Moravskoslezském kraji ubytovalo přes 646 tisíc lidí. Celkově tak návštěvnost turistických zajímavostí v kraji opět stoupá.

Návštěvnost Moravskoslezského kraje nabrala ve 4. čtvrtletí minulého roku na obrátkách. V posledním kvartálu roku 2021 meziročně stoupla o 230 procent. Zvyšuje se také celková roční návštěvnost, v regionu se vloni ubytovalo v hotelech a penzionech o 5 a půl procenta více hostů než v roce 2020. Návštěvnost ovšem stále není na číslech z doby před pandemií.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj a cestovní ruch: "Věřím, že se cestovní ruch dostává z toho nejhoršího. Paralýza způsobená pandemií koronaviru nejvíce povolila na konci minulého roku. Mám velkou radost z toho obřího meziročního nárůstu v minulém kvartálu, kdy se v našem kraji ubytovalo skoro 175 tisíc hostů, to je 230procentní nárůst. Také se prodloužila doba pobytu, o 150 procent nám stoupl počet přenocování. Moc bych si přál, aby tento trend pokračoval i v tomto roce, abychom se co nejdříve vrátili k číslům, na která jsme byli zvyklí. Vždyť v roce 2019 jsme překonali milionovou hranici počtu hostů, snad se k ní co nejdříve vrátíme."

V roce 2021 se v kraji ubytovalo v hromadných ubytovacích zařízeních přes 646 tisíc návštěvníků, což je o 5,5 procenta více než v roce 2020.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "Enormní nárůst návštěvnosti v posledních měsících minulého roku ovlivnilo mimo jiné uvolňování restrikcí a s tím související příjezdy výletníků ze zahraničí. Hromadná ubytovací zařízení v tomto ohledu zaznamenala v loňském 4. čtvrtletí skoro 272procentní meziroční nárůst. Nejvíce návštěvníků přicestovalo tradičně ze Slovenska (5 965 hostů) a Polska (4 121 hostů)."

Největším skokanem se v návštěvnosti za období od října do prosince roku 2021 stala turistická oblast Beskydy-Valašsko, kde se ubytovalo o 277 procent více návštěvníků než v tomtéž období loni. Druhou příčku s 257procentním nárůstem obsadily Jeseníky.

Petr Koudela, jednatel destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism: "Jsou to opravdu skvělé výsledky, mám velikou radost. Klobouk dolů, jak to všichni lidé působící v turismu v tak psychicky i finančně vyčerpávajícím období zvládli. Jsem si jist, že odteď už půjdou čísla jen a jen prudce nahoru. Věřím, že k nárůstu návštěvnosti přispěla také zimní kampaň Fajna zima. Tu jsme odstartovali již koncem podzimu. Na webových stránkách Fajna zima se mohou lidé chystající se strávit zimní dovolenku či víkend v Moravskoslezském kraji inspirovat ještě několik týdnů."

O meziroční nárůst návštěvnosti se postarali hlavně výletníci z tuzemska, počet zahraničních hostů se meziročně téměř nezměnil. V roce 2021 Moravskoslezský kraj navštívilo 72 768 cizinců, tedy 11,3 procenta z celkové návštěvnosti.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj a cestovní ruch: "Věřím, že hostů ze zahraničí začne letos přibývat. Máme jim co nabídnout, velkým lákadlem může být nové Muzeum nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici, zbrusu nové expozice Svět Komenského Fulnek nebo nádherně zrevitalizovaný zámecký park v Bruntále. Za zmínku rozhodně stojí i motivační program Technotrasa Card, se kterou mohou návštěvníci Technotrasy sbírat body a ty vyměňovat za atraktivní odměny,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška a připomněl soutěž Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje. „Až do konce tohoto měsíce mohou lidé hlasovat a společně tak s námi aktérům v turismu poděkovat a motivovat je v této pro cestovní ruch náročné době. Výsledky soutěže vyhlásíme 11. března."
Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail