Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Valentýn kam se podíváš – v Bruntále oslavili svátek na zámku i ve wellness centru

Svátek svatého Valentýna slavil 14. února snad každý, více či méně tradičně. Na bruntálském zámku pořádali netradiční valentýnské prohlídky, ve wellness centru si mohl každý užít Valentýnské koupání při svíčkách. Kromě pohody a relaxace se návštěvníci dozvěděli také mnoho zajímavého.

Odpůrci importovaných amerických svátků mohou zůstat klidní. Valentýn mezi ně nepatří.

Vlasta Marušáková, průvodkyně: “Jde o svátek evropský, již ve starém Římě slavívali již v polovině února tzv. Lupercalie, neboli svátky lásky a plodnosti. V předvečer tohoto svátku dávaly dívky do urny lístečky se svými jmény. Časem svátek Lupercalia splynul s oslavamí mučednictví sv. Valentýna.”

Návštěvníci prohlídky na zámku dostali srdíčka, a stužky lásky a poznali mnoho nového o historickém vývoji svateb i láskách mezi šlechtici a rytíři. Navíc se mohli i aktivně účastnit historického tance lásky.

Anketa, návštěvníci Valentýnské prohlídky: “Bylo to zas trošičku jiné, než běžná prohlídka, protože já jsem tady byl několikrát. Také jsme si zatancovali, na můj dech už toho bylo dost.”

“Moc se mi líbila. Tancování jo, bylo to zajímavé.”

Bruntálské wellness centrum připravilo pro milovníky koupání večerní akci při svíčkách.

Renata Rychlíková, vedoucí centra: “Každý návštěvník, který přijde na naši akci, tak už na pokladně obdrží perníkové srdce a během dnešního Valentýnského koupání při svíčkách si může nechat zdarma namasírovat šíji nebo s rekvizitami se nechat vyfotit.”

Celý svátek zamilovaných provázela romantika, pohoda i naděje pomalu se blížícího jara, Masopustu i Velikonočních svátků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy