Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bruntále proběhly na začátku víkendu zápisy nových žáků do místních základních škol

Zásadní krok čekal na začátku víkendu rodiče a především jejich děti, předškoláky. Na všech bruntálských školách proběhly jejich zápisy do prvních ročníků škol a do přípravných tříd. Celkem bylo ve městě připraveno více než 160 předškoláků.

Navštívili jsme bruntálskou základní školu Petrin na Školní ulici. Všichni učitelé se snažili, aby zápis prvňáčků do školy byl pohodový a příjemný.

Pavla Schneiderová, učitelka ZŠ Školní: „My dneska zábavnou formou vlastně zjišťujeme, co ty děti umí, jak moc jsou připraveny na vstup do školy. Skládají geometrické tvary, poznávají barvičky, povídají, zpívají, tak, aby je to bavilo a aby ten zápis byl pro ně hezký den."

Šárka Burzová, učitelka ZŠ Školní: „A ukaž mi pravou, ukaž mi levé ucho, je to ono.“

Alena Šromová, učitelka ZŠ Školní: „A teďka prosím tě Martínku, zkus mi najít jenom červený trojúhelník.“

Budoucí prvňáček: „Pět, šest, sedm, osm, devět.“

Celý zápis dětí na Petrinu provázela krásná výzdoba a zejména stylové občerstvení, vyrobené ve kuchařském kroužku a nabízené většími spolužáky. To jistě ovlivnilo i celou atmosféru akce i náladu dětí.

Pavla Schneiderová, učitelka ZŠ Školní: “Já myslím, že zatím všechny děti, které přišly, jsou moc šikovné, ve škole se jim líbí, je to zajímavá práce tady s nimi.“

Anketa, děti: „Těším se do školy.“

„Těším se na úkoly a na kamarády.“

„Já se těším na novou paní učitelku a na kamarády.“

Základní škola na Školní ulici otevře v novém školním roce dvě první třídy a přípravnou třídu, podobně jako ostatní základní školy ve Bruntále.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy