Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Myslivci okresu Bruntál bilancovali přehlídkou loveckých trofejí v Břidličné uplynulý myslivecký rok

Myslivecký rok se nekryje s rokem kalendářním. Začíná a končí vždy v dubnu každého roku. Také myslivci v okrese Bruntál na přehlídce loveckých trofejí v Břidličné bilancovali stav a vývoj myslivosti v uplynulém roce.

Početní stav i odlov zvěře na Bruntálsku rok od roku stoupá. Prokázala to i přehlídka trofejí v společenském domě v Břidličné

Miroslav Kladníček (nez.), starosta Břidličné: „Opravdu se mi to líbí, jsem rád, že město Břidličná mohlo přivítat takovouto akci v rámci bruntálského okresu a věřím, že si naši občané najdou cestu sem.“

Richard Košut, předseda OMS Bruntál: „Na dnešní výstavě jdou vidět trofeje zvěře jelení, srnčí, daňčí a mufloní a významné zbraně prasete divokého."

Zajímavou ozdobou programu přehlídky byla expozice živých zvířat z kroužku místní základní školy i nabídka mysliveckého zboží.

Květa Děrdová, vedoucí chovatelského kroužku ZŠ Břidličná: „Chovatelský kroužek Základní školy Břidličná. Máme tady expozici hlodavců, máme tady expozici terarijních zvířat, jinak se ptejte dětí.“

Anketa, děti: „Tak tady máme mnohonožku, je býložravá, ale nežije u nás, je to tropický druh.“

„To je Užovka červená."
Karla Hynštová, členka Myslivecké rady, OMS Bruntál: „Tak jako každý rok se to povedlo a zase se udělala dobrá věc pro myslivost."

Miroslav Novotný (nez.), starosta Andělské Hory: „Je to nádhera, velké díky za to, co tu udělali.“

Další akcí Okresního mysliveckého spolku v Bruntále bude soutěž Zlatá srnčí trofej 1. až 3. června a myslivecká akce pro školu zdravotně postižených 8. června.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail