Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úklid břehů Slezské Harty připravili rybáři ve spolupráci s obcemi i mikroregionem

Nová sezóna již klepe na dveře také v podhůří Jeseníků a u přehrady Slezská Harta. Příprava na ni začala úklidem okolí přehrady. Ten organizoval Český rybářský svaz a ke spolupráci přizval okolní obce i Mikroregion Slezská Harta.

Hlavním organizačním stanovištěm bylo parkoviště na hrázi přehrady.

Rostislav Trybuček, jednatel Českého rybářského svazu: „Účastní se ty nejvíc přilehlé organizace, to znamená, že je tady Vítkov, přijeli mi z Vrbna, z Rýmařova, z Břidličné. Pak jsou tady kluci Lesočeši, kteří nám dokonce zmapovali vyznačili body, kde jsou inkriminovaná místa."

Petr Poledna, hrázný na Slezské Hartě: „Samozřejmě Povodí Odry je nápomocno.“

Josef Havlík, předseda Mikroregionu Slezská Harta: „Začíná nám sezóna a chceme, aby sezóna byl důstojná, na tom začátku hrozně záleží."
Všem účastníkům byly přiděleny pytle na odpad, rukavice a především úkoly a stanoviště kolem celé přehrady.

Jakub Vávra, rybářský technik: „Ta místa toho sběru jsou tam, kde je největší znečištění. Sesbírají to ti dobrovolníci, nechají u vody.“

Anketa, účastníci: „Potřebnější by bylo, aby se lidé naučili uklízet sami průběžně.“

„Jsme z Kružberka a jsme tady poprvé sbírat odpadky.“

I přes velkou pestrost odpadků mají rybáři jednu dobrou zprávu. Oproti minulým rokům je jeho množství zhruba čtvrtinové díky vyššímu, druhému stupni ochrany Slezské Harty.

Rostislav Trybuček, jednatel Českého rybářského svazu: „Zrušení čtyřiadvacetihodinového lovu s tím zatočilo a je to lepší."
Výletní sezóna na Slezské Hartě byla tedy zahájena. Své první jízdy o víkendu absolvovala i elektroloď Harta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy