Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklotour Josefa Zimovčáka "Na kole dětem" měla v Bruntále pauzu mezi etapami

Do Bruntálu dorazil peloton veřejné cyklotour Na kole dětem, vedený zakladatelem akce Josefem Zimovčákem. Cílem celé cyklotour je podpora dětské onkologie a rekonvalescence dětí po léčbě rakoviny. Ročně celý projekt shromáždí více než 3,5 milionu korun.

Cyklotour jede přes celou republiku. Má 11 etap a měří více než 1225 kilometrů. Může se k ní přidat kdokoli bude mít zájem.

Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „I v letošním roce se řad úředníků MěÚ zúčastní asi 20 jezdců na kole, z čehož mám upřímnou radost.“
Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Jsou rychlí, jedou jak dravci a vždycky jsem byl úplně až vzadu.“
Josef Zimovčák, autor cyklotour: „13. ročník pro dobro dětem opět v Bruntále. My tady jsme proto, abychom pomáhali. Není to o nějakých ambicích, o nějakých vítězstvích, o nějakém dokazování si sami sobě něco výjimečného, ale ta cesta je spojena hlavně s tou pomocí."
Pavlína Konečná, koordinátor cestovního ruchu MěÚ Bruntál: „Nám na infocentru bylo líto, že pan Zimovčák jezdí na historickém kole sám a proto jsme se rozhodli, že ho podpoříme. Tak jako muž bude mít k sobě dámu."
Ivana Májková, vedoucí Odboru sociálních věcí MěÚ Bruntál: „Já mám cíl Leskovec, i tak to bude cíle velice obtížný.“

Po odpoledním příjezdu odstartovaly děti z ostravské onkologie peloton druhý den ráno do další etapy.

Michaela Češková, ředitelka Haima Ostrava, z.s.: „Přijeli jsme protože jsme chtěli Pepovi osobně poděkovat s dětmi z dětské onkologie z FNO. Ptotože vlastně Pepa přispívá na část léčby, a to je velmi důležitá část, rekonvalescence, na kterou se všechny děti moc těší.“
Valinka, pacientka dětské hematoonkologie FN Ostrava: „No mám doma kolo a těším se až na něm budu jezdit.“

Cyklotour vyrazila 1. června z Prahy a jejím cílem je 11. června jihomoravská Vrbice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy