Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český a polský Těšín spojil Svátek tří bratří, lidé se bavili tři dny

Těšín se tři dny bavil na slavnostech, které se konaly na české i polské straně a to díky legendárnímu Svátku tří bratří. Ani letos nechyběl tradiční průvod, bohatý hudební program, soutěže nebo výstavy.

Svátek tří bratří jsou oslavy založení Těšína podle staré legendy. Trvají se tři dny na obou stranách řeky. Slavnost začíná tradičními průvody, které se z české i polské strany setkávají na mostě Družby u Avionu.

Gabriela Staszkiewicz, starostka polského Těšína: "Myslím, že pro českou i polskou stranu Těšína jde o náš největší svátek. Konečně se můžeme setkat po dvouleté pauze a 30. výročí svátku tří bratří si užít. Myslím si, že jsou před námi tři dny zábavy, humoru a pěkného počasí. Přeji všem, aby se jim to líbilo."
Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "My jsme unikátní, nepopsatelně krásné město a jako unikátní město potřebujeme i unikátní svátek. To, jak doslova a do písmene se hranice otevřou, propojují se ta přátelství, budeme se teď tři dny setkávat ve všech ulicích."

Po průvodu pak všichni společně ochutnají jablečný štrúdl a připijí si sklenkou šampaňského. Na tento svátek se čeští i polští obyvatelé pokaždé těší.

anketa, účastníci průvodu: "Já ho vnímám pozitivně. Je to takové příjemné, když se scházíme s kolegy z druhé strany." "Jsme tady výjimečně. Velmi příjemná atmosféra mezi tímto trochu rozděleným městem velmi milé."

Tradičně ani letos nechybělo divadelní představení, které připomnělo legendu setkání tří bratří a jejich založení Těšína.

Součástí oslav byl bohatý program, letos slavnosti zpestřil například Vašo Patejdl, skupina Nebe, Helena Vondráčková a další.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy