Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bruntále byla dokončena výstavba nových domů sociálních služeb Sagapo. Investice přesáhla 120 mil Kč

V Bruntále bylo slavnostně otevřeno nové středisko organizace Sagapo, která poskytuje pomoc lidem s mentálním postižením. Ve třech nových domcích získá moderní bydlení osmnáct klientů, terapeutická dílna pak bude sloužit dalším padesáti.

Nové středisko Sagapa splňuje všechny požadavky kladené na taková zařízení. Je bezbariérové, nízkoenergetické a poskytne uživatelům širokou škálu moderních vymožeností. Velký význam má pro město Bruntál, kde hraje v sociální oblasti nezastupitelnou roli.

Petr Konečný, ředitel, Sagapo Bruntál: „Bude tady bydlet šest uživatelů v každém jednotlivém domě. Je to pro ně domov, tak jak pro běžného člověka."

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Věřím, že klienti, kteří zde v Sagapu budou bydlet i zaměstnanci, kteří zde budou pracovat, tak se budou v těchto nových prostorách budou cítit velmi skvěle."

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana Ms kraje: „Pro město Bruntál to je velmi významná investice do sociálních služeb, podpora sociálních služeb."

Výstavba nového Sagapa začala před dvěma lety. Nejprve bylo nutné demolovat původní nevyhovující zchátralé objekty.

Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana Ms kraje: „Celkové náklady přesahují částku 125 milionů korun a polovinu se nám podařilo získat z evropských zdrojů.“

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Ms kraje: „Krásné bydlení pro našich osmnáct klientů a k tomu další terapeutické dílny, které budou sloužit padesáti klientům.“

Nové bruntálské Sagapo je v Moravskoslezském kraji jednou z prvních vlaštovek nového přístupu k lidem s handicapem. Ti už nebudou izolovaní v ústavech, budou žít podle svých možností jako jiní lidé.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Ms kraje: „Transformuje naši sociální péči, to znamená, že odstupujeme od těch, řekněme bývalých domovů. To je svým způsobem revoluční čin.“

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: “Díky koaliční spolupráci se nainvestovalo do Bruntálu 120 milionů a tím dali jasně najevo, jak důležitá se sociální oblast.“

Sagapo zatím provizorně působí v bývalém klášteře, kde bývala umístěna Obchodní akademie. Do nového střediska by se klienti měli stěhovat v nejbližších dnech.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Jan Mikeska, Ostrava
Ostrava
od 43 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail