Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sovinecký šperk je natolik oblíbený, že trval na hradě Sovinci celých 5 dnů

Akce Sovinecký šperk se každoročně na hradě Sovinci u Rýmařova těší největšímu zájmu návštěvníků. Je to především díky obrovskému výběru a pestrosti materiálů, ze kterých šperkaři vyrábějí. Ani letošní ročník nezklamal očekávání.

Právě velký zájem o tuto akci byl důvodem proč pro její pořádání byly vybrány právě letní svátky.

Michal Koutný, kastelán Sovince: „Letos probíhá už jedenáctý ročník Sovineckého šperku. Poprvé v historii této akce probíhá šperk po celých 5 dní."

Šperkaři na Sovinci své výrobky nejen nabízeli, ale dali také nahlédnout do tajů jejich výroby.

Petr Dudek, výrobky z kůže: „Všechno je to z přírodní kůže, ty výrobky vlastně vyrábím já a všechny je postupně barvím."

Nela Kábelová, šité šperky z korálků: „Já vyrábím šité šperky z korálků. Vlastně korálky se přišívají jehlou a nití eden ke druhému.“

Marta Nevrlá, výroba korálků: „Vyrábíme vlastní korálky do vlastních šperků. Budeme tavit sklo a poté ho navineme tady na ty nerezové tyče."

Kateřina Krejčová, viktoriánské šperky: "Vyrábím sama a snažím se právě je zasadit zpátky do toho 19. století. Vycházím vlastně i z historických pramenů."

Paletu šperků ze dřeva, kamene, kůže i kovu doplnil neméně pestrý a barevný program.

Dagmar „Dagyna“ Moravcová, skupina Perchty von Bladen: „My jsme Perchty a jsme z Mladoňova. Tančíme a křepčíme a radujeme se."
Jan Kruba, skupina Bandiere e spade: „Renesanční praporová představení a hlavně my jsme takoví improvizátoři."
Anketa, návštěvníci: „Mě se nejvíc líbilo, jak tady bylo vystoupení s praporama, jak házeli do výšky.“

„Nejvíc se mě líbíly stánky se šperkama.“

Na své si na hradě přišli dospělí i děti. Nebyl snad nikdo, kdo by si ze Sovineckého šperku neodvezl nějaký ten stylový dárek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy