Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veletrh kariérového poradenství v Bruntále navštívily stovky žáků bruntálských škol

Veletrh kariérového poradentství připravila pro žáky bruntálských základních škol Místní akční skupina Hrubý Jeseník. Vznikl v rámci projektu Úspěch zaručen a navštívily ho stovky žáků všech bruntálských základních škol.

Celý projekt Úspěch zaručen probíhá už dva roky a jeho cílem je pomáhat dětem při volbě povolání. Na jeho financován se podílí i ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.

Michaela Chudá, MAS Hrubý Jeseník: „Takovým gró toho projektu je právě kariérové poradenství, které probíhá na školách a probíhá zejména formou workshopů řemeslných. Kdy lektoři chodí za dětmi přímo do škol.“

Během projektu byly děti atraktivní a přitažlivou formou v rámci seznamovány s celou paletou řemesel. O některých z nich měly jenom velmi mlhavou představu nebo je znaly jenom z knížek či filmů.

David Valach, truhlářství: „Abych jim přiblížil trošku práci se dřevem. Tak si vyrobíme takové malé klíčenky. Zatím dobré, jsou šikovní.“

Táňa Brňáková, SPŠ OA Bruntál: "Předvádíme žákům 3D tiskárnu a nejvíce se líbí tato virtuální realita, kde si mohou vyzkoušet sestavit pomůcky a pracovat jakoby v dílně.”

Veletrh kariérového poradenství byl největší podobnou akcí v Bruntále za poslední roky.

Veronika Kašpaříková, MAS Hrubý Jeseník: „Zúčastnilo se cca 1000 dětí z různých škol.”
Anketa, návštěvníci veletrhu: „Chtěl bych být automechanikem.“

„Mě se líbilo to truhlářství, tak ta firma se mi líbila.”

„Chci být asi učitelka a nejvíc se mi líbí tady ty stánky.“

„Mě se to celkově líbilo, ještě vůbec nevím, co bych chtěla být.“

S nabídkou učebních a studijních oborů se děti v Bruntále budou moci seznámit také na Veletrhu středních škol a zaměstnanosti Artifex, který 24. listopadu pořádá Úřad práce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy