Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nezaměstnanost na Bruntálsku dosáhla 5,7 %, stále je však přes 3 tisíce volných míst

Okres Bruntál se současnou mírou nezaměstnanosti 5,7 % řadí na čtvrté až páté místo v rámci celé České republiky. Firmy řeší velké dilema. Musejí reagovat na nárůst cen energií a pohonných hmot, současně však hledají erudované zaměstnance na volná místa.

Přednostní zájem zaměstnavatelů je v oborech nástrojař, řidič nákladních vozidel a obsluha strojů na zpracování kovů. Některé firmy zvou zájemce, aby se s jejich prací seznámili. Den otevřených dveří bývá opakovaně v Alinvestu Břidličná.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Lidé se můžou podívat přímo do provozu, můžou se podívat na továrnu a tam přímo na místě zjistí, že vlastně Alinvest Břidličná je dneska továrnou, které se stále rozvíjí, používá moderní technologie a hlavně dbá na životní prostředí.“

Vincent Hrubý, ředitel závodu: „Naše společnost má dlouhodobou tradici. Vyrábíme tu hliníkové plechy, hliníkové fólie, hliníkové obaly a taktéž dodáváme do více druhů průmyslu od automobilového, stavebnictví, potravinářství, farmacie atd.“

S rozvojem automatizace již těžká manuální práce téměř vymizela. Alinvest Břidličná nabízí zájemcům především volná místa operátorů výroby a dílenských plánovačů.

Anketa, návštěvníci akce: „Mě se asi nejvíc líbily pece.“

„Všechno bylo bezvadné.“

„Všechno. Úplně jsem byla překvapená. To jsem si nepředstavovala, že je takové. "

Podobné kroky pro svou záchranu dělají i další firmy na Bruntálsku. Osram, Alfun i Alfachrom hledají úsporná opatření a současně pořádají exkurze a účastní se veletrhů po celé Evropě. Také opavský Ostroj například zavedl úsporný balíček, aby nemusel propouštět zaměstnance.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy