Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálští saunaři opět proběhli centrem města a rozloučili se tak se starým rokem

Již posedmé v novodobé historii se sešli návštěvníci bruntálské sauny, aby proběhli centrem města a zakončili tak starý rok. Bruntálská sauna v parku je stále oblíbenější a je dnes již jednou z mála klasických saun, vytápěných dřevem.

Počasí letos bylo k saunařům milostivé, za teploty kolem nuly se jich na startu sešlo 15.

Lubomír Foltýn, organizátor: „Jsme rádi, že jsme se mohli sejít zase takhle po roce, že jsme mohli uskutečnit zase saunový běh, po těch těžkých covidových časech, že se nás sešlo v takovém hojném počtu. Poběžíme vlastně na náměstí přes celý Bruntál z parku a tam nás čeká občerstvení. Fotka u stromečku samozřejmě bude, těšíme se.“

Kromě lehkého oděvu má běh saunařů také svoji podmínku.

Lubomír Foltýn, organizátor: „Máme podmínku, že musíme mít netradiční pokrývku hlavy a kdo ji nemá, tak nesmí běžet.“

Na náměstí, kde saunaře čekalo teplé občerstvení, doběhl jak zkušení saunaři, tak i nováčci v týmu.

Radek Zatloukal (nez.), místostarosta Bruntálu a saunař: „Mráz nebyl, ale je vidět, že čím jsem starší a kolegové, tak tím se nám hůř dýchá do toho kopečka, ale je to výborné. Chodíme přes 30 let do sauny, většina z nás, co tady je."
Richard Šanda (nez.), starosta Starého Města a saunař: „Tradiční účastník jsem a běželo se pěkně, ale teplo, teplo, dneska to bylo úplně na pohodu. Skoro 30 let. Od svých 20 jsme začali a kámošema chodit a zatím to držíme, tu tradici.“

Anketa, saunaři: „Bylo to fajn, bylo to super, protože neprší, nesněží.“

„Jo, paráda, já jsem měl letos premiéru, takže dobrý.“

„Dneska to bylo perfektní, teploučko.“

Běh nebyl závodem. Na saunaře čekala po návratu do sauny tradiční tombola o zajímavé ceny. Volné vstupy do sauny, lyžařský skipas a další.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy