Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Malé Morávce začala biková sezóna, na její start se sjely stovky účastníků

Celý MS kraj |

Malou Morávku zaplnily stovky bikerů z celé republiky. Přijely sem stylově zahájit letošní bikerskou sezónu. Zdejší tratě neboli traily jsou pověstné svou pestrostí a různými typy obtížností, díky kterým mohou areál navštěvovat celé rodiny.

Lanovka na Kopřivné spustila svůj provoz již dopoledne a nedočkaví cyklisté mohli za krásného počasí vyzkoušet zdejší novinky.

Kamil Tatarkovič, pořadatel, český bike reprezentant: „Dneska je vlastně první oficiální víkend, kdy bike park Kopříívná otvírá a spouští letní sezónu. Připravili jsme si tady několik takových závodů a soutěží, vlastně na každé trati, co tady je čeká na bikery nějaké překvapení, nové překážky, závody na čas, na styl, takže je to takový plný den bikování na Kopřivné. Všechny tratě jsou na léto připravené, v areálu je několik novinek, hlavně nové skoky, takže bude to zase o to zajímavější a o to zábavnější tady jezdit.“

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Pro rezort Kopřivná je to významný den, kdy se otvírá biková sezóna. Tratě jsou tady úžasně připravené a když se podíváte za mnou, kolik přijelo závodníků závodit na otevření do Kopřivné, tak prostě máme radost.“

Bikeři si na tratích užili nejen sportu, ale mohli se také bohatě občerstvit.

Pavel Lipták, gastro provoz: „Návštěvníci si tady můžou užít výborného grilování venku před deštníkem, máme občerstvení v deštníku, v bufetě výborná jídla, takže všechny vítáme.“

Zajímavostí posledních let je také stále větší obliba tratí pro ženy a dívky.

Anketa, účastnice akce: „Čau lidi. Jezdím od loňska a letošní trať je totálně luxusně vyšejpovaná.“

„Jezdím sem od minulé sezóny a trať je skvělá. Teď už je to tuhé, tak je to dobré.“

Mezi prvními bikery byly také děti, jejich rodiče, amatéři i závodní jezdci.

David Khestl: „MTV Dirt a asi 13 let.“

Honza: „Je mi 30 a je to tady super, jezdím tady strašně rád už asi šestým rokem. Je to tady perfektní. Kluci se o to starají, je to pecka.“

Patrik: „Traily jsou dneska určitě dobré, počasí vyšlo, všechno, kolektiv taky dobrý a za mě nejlepší trať je asi Spicy. Je to svižné, rychlé.“

Filip: „Je to tady boží a nejvíc se mi asi líbí Fun Trail.“

Pro opravdové nadšence už nyní otvírají v bike parku také bikový kemp a od července bikové tábory pro zájemce každého věku.

Nahlásit chybu


K tématu

Den na kolech s MS krajem uzavřel bikeovou sezónu v Malé Morávce

30. října 2023 10:10 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Stovky bikerů malých i dospělých, i celé rodiny s dětmi přijeli na Kopřivnou do Malé Morávky, aby se rozloučili s letošní bikeovou sezónou. MS kraj zde uspořádal Den na kolech, pravidelnou akci, kterou zahajuje i končí letní sezónu. Zábava tady byla pro všechny.

V Jeseníkách odstartovala zimní sezóna, díky sněhovým podmínkám letos dříve, než v minulých letech

10. prosince 2023 16:39 | Celý MS kraj | Karel Soukop

O jeden až dva týdny dříve začala letos v Jeseníkách lyžařská sezóna. Díky přídělům sněhu se lyžuje na velmi kavlitní směsi přírodního i umělého. Aktuálně jsou v provozu sjezdovky Ski expres, Roháč a Kazmarka v Karlově a Kopřivná v Malé Morávce. Jen pár dnů zbývá k zahájení provozu na Čerťáku, Myšáku, Kolobouku a v Andělské Hoře.

Borůvkové hody s rekordní účastí návštěvníků, stánků i restaurací zaplnily Malou Morávku již podvaadvacáté

22. srpna 2023 11:20 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Podhorskou Malou Morávku již podvaadvacáté obsadili prodejci a návštěvníci dalšího ročníku Borůvkových hodů. Borůvky jako superpotravina a dietní antioxidant jsou rok od roku oblíbenější a to se projevuje na rostoucím zájmu o tuto akci.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Únik radioaktivní látky na ostravském letišti byl námětem cvičení hasičů

19. dubna 2024 18:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při nakládání do auta došlo k poškození balíčku, který přepravoval radioaktivní materiál. To byl námět mimořádného cvičení hasičů v areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Nejlepší dezert upekla na krajské soutěži žákyně střední školy v Českém Těšíně

19. dubna 2024 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už posedmé se konala soutěž pro budoucí cukráře MARLENKA CUP. Zúčastnili se jí žáci ze všech 7 krajem zřizovaných škol, které nabízejí obor Cukrář. Letos byla hlavní surovinou čokoláda a kakao, které nejvíce proslavil dort à la Sacher. Své dovednosti a kreativitu předvedlo celkem 14 budoucích cukrářů.

Policie hledá padesátiletého muže z Havířova, naposledy ho viděli před měsícem

19. dubna 2024 15:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté vyhlásili pátrání po padesátiletém muži z Havířova. Naposledy ho viděli před měsícem v centru města a od té doby, jakoby se po něm slehla zem.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

19. dubna 2024 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Summit v Abú Dhabí přinesl inspiraci pro energetiku v našem kraji

Delegace MS kraje přijala pozvání na World Future Energy Summit ve Spojených arabských emirátech. Světová obchodní událost pro budoucí energii a udržitelnost se konala v Abu Dhabi a přinesla spoustu inspirativních příkladů i pro náš region.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

18. dubna 2024 21:49 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Energie a kraj

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

V Malé Morávce začala biková sezóna, na její start se sjely stovky účastníků
Vydáno 5. června 2023 11:32, Celý MS kraj, Karel Soukop
Malou Morávku zaplnily stovky bikerů z celé republiky. Přijely sem stylově zahájit letošní bikerskou sezónu. Zdejší tratě neboli traily jsou pověstné svou pestrostí a různými typy obtížností, díky kterým mohou areál navštěvovat celé rodiny.

Lanovka na Kopřivné spustila svůj provoz již dopoledne a nedočkaví cyklisté mohli za krásného počasí vyzkoušet zdejší novinky.

Kamil Tatarkovič, pořadatel, český bike reprezentant: „Dneska je vlastně první oficiální víkend, kdy bike park Kopříívná otvírá a spouští letní sezónu. Připravili jsme si tady několik takových závodů a soutěží, vlastně na každé trati, co tady je čeká na bikery nějaké překvapení, nové překážky, závody na čas, na styl, takže je to takový plný den bikování na Kopřivné. Všechny tratě jsou na léto připravené, v areálu je několik novinek, hlavně nové skoky, takže bude to zase o to zajímavější a o to zábavnější tady jezdit.“

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Pro rezort Kopřivná je to významný den, kdy se otvírá biková sezóna. Tratě jsou tady úžasně připravené a když se podíváte za mnou, kolik přijelo závodníků závodit na otevření do Kopřivné, tak prostě máme radost.“

Bikeři si na tratích užili nejen sportu, ale mohli se také bohatě občerstvit.

Pavel Lipták, gastro provoz: „Návštěvníci si tady můžou užít výborného grilování venku před deštníkem, máme občerstvení v deštníku, v bufetě výborná jídla, takže všechny vítáme.“

Zajímavostí posledních let je také stále větší obliba tratí pro ženy a dívky.

Anketa, účastnice akce: „Čau lidi. Jezdím od loňska a letošní trať je totálně luxusně vyšejpovaná.“

„Jezdím sem od minulé sezóny a trať je skvělá. Teď už je to tuhé, tak je to dobré.“

Mezi prvními bikery byly také děti, jejich rodiče, amatéři i závodní jezdci.

David Khestl: „MTV Dirt a asi 13 let.“

Honza: „Je mi 30 a je to tady super, jezdím tady strašně rád už asi šestým rokem. Je to tady perfektní. Kluci se o to starají, je to pecka.“

Patrik: „Traily jsou dneska určitě dobré, počasí vyšlo, všechno, kolektiv taky dobrý a za mě nejlepší trať je asi Spicy. Je to svižné, rychlé.“

Filip: „Je to tady boží a nejvíc se mi asi líbí Fun Trail.“

Pro opravdové nadšence už nyní otvírají v bike parku také bikový kemp a od července bikové tábory pro zájemce každého věku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000037568/v-male-moravce-zacala-bikova-sezona-na-jeji-start-se-sjely-stovky-ucastniku