Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeští baseballisté na medaili z ME nedosáhli

Baseballový sen se nevyplnil. Češi toužili vyhrát na domácím mistrovství Evropy některou z medailí, ale nakonec se museli spokojit s 5. místem. I tak nadchli české fanoušky, kterých chodilo nejvíce v Ostravě.

Měl to být zápis do historie. Čeští baseballisté ještě nikdy nezískali na ME medaili, což chtěli změnit právě teď na domácích stadionech. Vše se vyvíjelo velice slibně. Ze skupiny A, která se hrála v Ostravě, postoupili do čtvrtfinále bez problémů.

Pavel Chadim, trenér reprezentace ČR: „To, co ty tři zápasy spojuje, je neuvěřitelná divácká kulisa. Já bych chtěl divákům strašně moc poděkovat. Ono je jednoduché fandit, když se daří, ale diváci za námi stáli, i když se prohrávalo.“
Vojtěch Menšík, reprezentant ČR: „Je to skvělé, když lidi chodí na baseball, my to z extraligy moc neznáme.“
Petr Zýma, kapitán reprezentace ČR: „Diváci, kteří na ME přišli, očividně mají zájem. I kluby mají za sebou rekordní nábory. Pokrytí přes média je nevídané. Jestli k tomu přispěla i naše dobrá hra, tak jsme samozřejmě rádi.“

Naději ale sfoukla Velká Británie, která ve čtvrtfinále v Brně nedala Čechům šanci. Domácí baseballisté pak porazili Francii a Izrael a skončili pátí. Mistry Evropy se stali Španělé.

Nahlásit chybu
ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ASTRAFOOD a.s., Šenov u Karviné (Šachetní 1268, Kaštanová 688)
Šenov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail