Daniel Minařík, předseda představenstva Vodíkového klastru MS kraje: „Moravskoslezský vodíkový klastr je de facto sdružení nebo zapsaný spolek, který se snaží formulovat myšlenky týkající se vodíku, rozvoje vodíkových technologií v našem regionu a uplatnit je v maximální možné šíři a komplexnosti tak, aby byla zabezpečena především dekarbonizace kraje a činnosti, které souvisejí s moderním podnikáním, s moderními technologiemi.“
Zakládajícím členem Vodíkového klastru MS kraje je kromě VŠB-TU Ostrava a společnosti Cylinders Holding také MS kraj.
Jakub Unucka (ODS), 1. náměstek hejtmana MS kraje: „My jsme pokročili od prezentací k reálným projektům. Současná situace není pro vodík úplně příznivá, protože se ukazuje, že je vodík drahý. Porovnání elektrifikace železniční trati s vodíkovým pohonem prostě nevychází. Důvod je jediný: Evropská komise trvá na zelenosti vodíku, tedy výrobě vodíku ze sluníčka.“
Svou budoucnost spojuje s vodíkovými technologiemi a Vodíkovým klastrem řada firem a společností nejen z MS kraje.
Benon Rychlík, manažer rozvoje vodíkových technologií, Ferrit: „Vodíkový klastr vnímám jako velmi významný počin, tím kraj podporuje rozvoj vodíkových technologií. Myslíme si, že v našem regionu má vodík velkou perspektivu, a proto jsme také do klastru vstoupili.“
Marcel Jenčo, generální ředitel, Hutní projekt Frýdek-Místek: „Členem Vodíkového klastru, jsme proto, že Hutní projekt se dlouho zabývá huťařinou a černým uhlím, což dnes není úplně zelená barva. Koksárenský a hutní průmysl jsou u nás na ústupu. Takže doufám, že jsme takovým příkladem přerodu firmy ve firmu, která se zabývá ekologizací.“
Vodíkový klastr MS kraje buduje partnerství a kooperuje se subjekty působícími v oblasti vodíkových technologií s cílem optimálně využít tyto nové technologie v rámci trvale udržitelného rozvoje Moravskoslezského vodíkového údolí.