Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se na táboře dozvěděly o práci policistů

  • Opava,

Policejní akademie – tak zněl název příměstského tábora, který pro děti uspořádala nezisková organizace Eurotopia. Táborníci si zopakovali pravidla silničního provozu, řekli si zásady bezpečného chování a také se více dozvěděli o policejní práci. Nakonec navštívili i policejní stanici v Opavě.

Na opavskou policejní služebnu přišly dvě desítky dětí, které trávily jarní prázdniny na příměstském táboře. Tisková mluvčí Pavla Welnová je uvítala pohádkou.

Byla o tom, jak se Honzík stal policistou. V knize s názvem Policejní pohádky je podobných vyprávění dohromady 16.

„Díky pohádkovým příběhům dokážeme přiblížit nejen policejní práci, ale i riziková chování, která na děti číhají v dnešním světě,“ říká Welnová.

A protože tábor nesl název Policejní akademie, děti se chtěly dozvědět co nejvíce

o práci policistů. Zjistlily, co má na starosti třeba pořádková jednotka či kriminalistický technik.

„Znají jen policisty na ulicích,ale neví, co to obnáší. Forenzní analytiky vůbec neznali – to je pro ně nový pojem,“ podotkla jedna z organizátorek tábora Eva Grydilová z neziskové organizace Eurotopia Opava.

Děti si mohly podrobně prohlédnout speciální oblek, který policisté používají při ohledávání místa činu. Vidět mohly také, jak se snímají otisky prstů ze sklenice. A samy si pak mohly vyzkoušet udělat otisk vlastní dlaně.

Kromě toho zbylo ještě dost času na hraní: čekal je policejní kvíz, skládání puzzle a další hry. S sebou si nakonec každý táborník odnášel knihu Policejní pohádky.Nahlásit chybu


K tématu
CHESPA CZ s.r.o. - pracoviště
Opava
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Dolní Benešov
Dolní Benešov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železniční stanice Dolní Životice
Dolní Životice
od 120 Kč/hod.

Detail