Reklama

Za plného provozu rekonstruují, i tak musí opavští záchranáři k pacientům vyrazit bleskově

  • 16:55,
  • Opava ,

Opavští zdravotničtí záchranáři se teď musí popasovat s méně komfortními pracovními podmínkami. Dělníci totiž rekonstruují fasádu stanice. Nicméně i přesto musí být schopni vyrazit na pomoc pacientům za pouhé dvě minuty.

Stáhnout video
Reklama

Asi 40x za den vyrážejí opavští záchranáři pomáhat těm, kteří se ocitli v nesnázích. Na místě musí být včas přesto, že k tomu teď nemají ideální podmínky. Stanice je totiž obestavěná lešením, výjezdové vozy se proto nedostanou do garáží, a tak posádka musí počítat s tím, že to má k sanitkám dál. Ty totiž nemohou parkovat v garážích, ale pouze na venkovních stáních.

„Znamená to, že posádky musí např. do některých vozidel doplňovat materiál lékový či zdravotnický a ze skladu, který je uvnitř budovy a přenášet léky přes dvůr areálu,“ popisuje mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Se sníženým pracovním komfortem se musí záchranáři vyrovnat už od dubna. Přestože k sanitním vozům to teď mají dál, vyrazit na cestu musí nejpozději do dvou minut od nahlášení události. Nicméně, rekonstrukce se pomalu blíží ke svému konci, tak si budou moci brzy oddechnout.

„V rámci revitalizace výjezdového stanoviště v Opavě se hlavně opravoval a zateploval obvodový plášť budovy a střecha. Také svislá hydroizolace spodní stavby, balkón, hromosvody, také byla vyměněna okna,“ upřesňuje mluvčí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Nikol Birklenová.

Veškeré opravy přišly na 12 mil. korun a zaplatil je zřizovatel záchranné služby – Moravskoslezský kraj.

„Teď dokončujeme finální práce. Podle smlouvy bychom měli končit na konci srpna a já předpokládám, že ten termín dodržíme,“ sdělil nám stavbyvedoucí Zbyněk Kořistka.

Posádky vyrážejí k pacientům v rámci Opavska. Není ale výjimkou, že vypomáhají také kolegům v sousedních regionech. Vloni vyjeli na pomoc víc jak 15 000x. Asi jednu pětinu výjezdů tvoří úrazové stavy. Nejčastěji záchranáři míří k pacientům s interními potížemi. Dorazit za nimi musí nejdéle za 20 minut. V průměru to ovšem stíhají za minut šest.

ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 23.08. 1:12
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 23.08. 1:12
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JASPA s.r.o.
Opava
od 17 500 Kč

Detail

BRANO a.s.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Penny Market s.r.o.
Opava
od 26 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu