Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

OHK Opava ocenila nejlepší podnikatele v regionu

Opava |

Okresní hospodářská komora v Opavě udělovala cenu Merkurova křídla. Získávají ji co dva roky nejlepší podnikatelé a živnostníci v regionu. Za loňský, covidový rok, si mohli vítězové přebrat ocenění až nyní.

Bienále Merkurových křídel vyhlašuje Okresní hospodářská komora Opava od roku 2011. Ve třech kategoriích, živnostník, podnikatel a osobnost regionu, se hledají ti nejlepší. Návrhy podávají odborníci, představitelé hospodářské komory i veřejnost. Jejich posouzení se ujímá šesti členná kapitula, tedy porota. Slavnostní ceremoniál se měl konat už vloni, kvůli proti koronavirovým opatřením byl ale odložený.

Miluše Psotová, ředitelka, OHK Opava: „Pandemická situace by nedovolila tu slavnostní atmosféru. Bylo by tady málo osob, počet byl omezený na dvacet účastníků. Tím pádem se předání cen posunulo na jistou dobu.“

U nominovaných porota posuzovala různá kritéria. Např. stabilitu na trhu, míru inovace, ekologické chování nebo délku působení v regionu. Nedílnou součástí byly také reference od zákazníků. Na ty se může spoléhat Petr Jochim, který provádí stavební dozor a zvítězil jako nejlepší živnostník.

Petr Jochim, živnostník regionu, stavební dozor: „Snažím se k zákazníkům přistupovat otevřeně, dělat zodpovědně svou práci.“

V kategorii Podnikatel regionu nejvíce zaujala firma Labortech, která se zabývá vývojem a výrobou zkušebních strojů, a to pro evropský i světový trh. V Opavě působí dlouhodobě.

Vladan Dušek, podnikatel regionu, majitel firmy Labortech: „V naší firmě si zakládáme na vztazích. Někteří lidé zde pracují 25 let. Snažíme se jít napřed technologicky, ekologicky.“

Pro ocenění si přišel také Vladimír Peringer. Ten v roce 2016 zrekonstruoval bývalou vodárenskou věž u východního vlakového nádraží a udělal z ní kulturní centrum. Pořádá tady výstavy, besedy se zajímavými lidmi, promítá filmy. Kulturu se snaží pěstovat také v časech, které jí příliš nepřejí.

Vladimír Peringer, osobnost regionu, podnikatel: „Ta filantropie se trochu vyčerpala. Všichni přispívali v rámci covidu, teď v rámci války. Mám obavu, že se kultura dostane někde na chvost zájmu.“

Cenu Merkurova křídla navrhla studentka opavské střední školy průmyslové a umělecké Zuzana Černocká. A je vyrobena z tmavého dřeva a kovu.

Na závěr slavnostního ceremoniálu předložili členové Spolku na záchranu obchodního domu Breda před živnostníky a podnikatele výzvu. Městu se nedávno podařilo tuto chátrající kulturní památku od insolvenčního správce koupit a spolu se spolkem nyní hledá její smysluplné využití.

Lukáš Pavelek, předseda představenstva, OHK Opava: „Představitelé města si dobře uvědomují, že koupí Bredy veškerá práce teprve začíná. A teď bude nejtěžší úkol Bredě vdechnout život. A na tom bychom se jako podnikatelé chtěli podílet. Protože je zde příležitost jak pro služby, živnostníky, tak zde chceme vytvořit prostor pro business či coworkingové centrum.“

Možná, že na příštím předávání cen Merkurova křídla, už bude jasněji.


Nahlásit chybu


K tématu

Zemřel René Matera. Zakladatel strojírenské skupiny Promet Group a ostravský patriot

13. října 2023 9:59 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve středu 11. října podlehl těžké nemoci miliardář René Matera, ostravský patriot a zakladatel strojírenské skupiny Promet Group, která je významným středoevropským výrobcem a dodavatelem v oborech strojírenství, metalurgie a inženýringu. Veřejné rozloučení proběhne v neděli 15. října ve Slezské Ostravě.

V Novém Jičíně za plavání a bruslení zaplatí o něco více, vstupné zdraží o 15 procent

2. května 2023 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Rada města schválila zvýšení vstupného na bazén a zimní stadion v Novém Jičíně, a to o patnáct procent. Reaguje tak na růst cen elektřiny, tepla a vody a tím stoupající náklady na provoz těchto zařízení.

Nový ročník soutěže EY Podnikatel roku byl vyhlášen také v Moravskoslezském kraji

21. září 2023 18:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje a s podporou Moravskoslezského inovačního centra vyhlašuje již devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje. Se třemi celostátními vítězi se tento kraj řadí mezi nejúspěšnější kraje v historii českého klání největší celosvětové podnikatelské soutěže. Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku je 20. října 2023. Držitel titulu EY Podnikatel roku 2023 Moravskoslezského kraje bude vyhlášen v únoru 2024.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Urologie opavské nemocnice má novou endoskopickou věž za 2,6 milionu

Včera 16:45 | Opava | Jiří Cileček

Na urologickém endoskopickém operačním sále Slezské nemocnice využívají operatéři novou endoskopickou věž. Představuje nejnovější typ zobrazovací techniky a techniky elektrokoagulace, zajišťuje efektivněji stavění krvácení při operacích prostaty a močového měchýře, kterých se ve Slezské nemocnici provádí na čtyři stovky ročně.

Opavané si v rámci Dne Země prohlédli ČOV. Díky mikroorganismům je voda opět čistá za jeden a půl dne

18. dubna 2024 12:11 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

ČOV v Opavě se v rámci oslav Dne Země otevřela lidem. Odpadní vodu vyčistí za jeden a půl dne

17. dubna 2024 18:35 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne Země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

V Sudicích si připomněli 79 let od finální fáze ostravsko-opavské operace

17. dubna 2024 18:16 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Sudice na Opavsku byly první osvobozenou obcí od nacistů. 15. dubna roku 1945 tady začala finální fáze ostravsko-opavské operace. Na tuto významnou událost se vzpomínalo u Památníku osvobození sovětskou armádou.

Opava válečná očima obyvatel Opavska. Unikátní výstava v Hrabyni k výročí 800 let Opavy

17. dubna 2024 18:07 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Národní památník II. světové války v Hrabyni se zapojil do oslav 800. výročí Opavy. Otevřel výstavu Opava válečná. Opava a Opavsko za 2. světové války, která líčí válku očima obyčejných lidí.

V Sudicích začaly oslavy 79. výročí osvobození. Vzpomínalo se u Památníku osvobození sovětskou armádou

16. dubna 2024 8:53 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Sudice na Opavsku byly první osvobozenou obcí od nacistů. 15. dubna roku 1945 tady začala finální fáze ostravsko-opavské operace. Na tuto významnou událost se vzpomínalo u Památníku osvobození sovětskou armádou.

OHK Opava ocenila nejlepší podnikatele v regionu
Vydáno 27. května 2022 20:49, Opava, Katka Geryková
Okresní hospodářská komora v Opavě udělovala cenu Merkurova křídla. Získávají ji co dva roky nejlepší podnikatelé a živnostníci v regionu. Za loňský, covidový rok, si mohli vítězové přebrat ocenění až nyní.

Bienále Merkurových křídel vyhlašuje Okresní hospodářská komora Opava od roku 2011. Ve třech kategoriích, živnostník, podnikatel a osobnost regionu, se hledají ti nejlepší. Návrhy podávají odborníci, představitelé hospodářské komory i veřejnost. Jejich posouzení se ujímá šesti členná kapitula, tedy porota. Slavnostní ceremoniál se měl konat už vloni, kvůli proti koronavirovým opatřením byl ale odložený.

Miluše Psotová, ředitelka, OHK Opava: „Pandemická situace by nedovolila tu slavnostní atmosféru. Bylo by tady málo osob, počet byl omezený na dvacet účastníků. Tím pádem se předání cen posunulo na jistou dobu.“

U nominovaných porota posuzovala různá kritéria. Např. stabilitu na trhu, míru inovace, ekologické chování nebo délku působení v regionu. Nedílnou součástí byly také reference od zákazníků. Na ty se může spoléhat Petr Jochim, který provádí stavební dozor a zvítězil jako nejlepší živnostník.

Petr Jochim, živnostník regionu, stavební dozor: „Snažím se k zákazníkům přistupovat otevřeně, dělat zodpovědně svou práci.“

V kategorii Podnikatel regionu nejvíce zaujala firma Labortech, která se zabývá vývojem a výrobou zkušebních strojů, a to pro evropský i světový trh. V Opavě působí dlouhodobě.

Vladan Dušek, podnikatel regionu, majitel firmy Labortech: „V naší firmě si zakládáme na vztazích. Někteří lidé zde pracují 25 let. Snažíme se jít napřed technologicky, ekologicky.“

Pro ocenění si přišel také Vladimír Peringer. Ten v roce 2016 zrekonstruoval bývalou vodárenskou věž u východního vlakového nádraží a udělal z ní kulturní centrum. Pořádá tady výstavy, besedy se zajímavými lidmi, promítá filmy. Kulturu se snaží pěstovat také v časech, které jí příliš nepřejí.

Vladimír Peringer, osobnost regionu, podnikatel: „Ta filantropie se trochu vyčerpala. Všichni přispívali v rámci covidu, teď v rámci války. Mám obavu, že se kultura dostane někde na chvost zájmu.“

Cenu Merkurova křídla navrhla studentka opavské střední školy průmyslové a umělecké Zuzana Černocká. A je vyrobena z tmavého dřeva a kovu.

Na závěr slavnostního ceremoniálu předložili členové Spolku na záchranu obchodního domu Breda před živnostníky a podnikatele výzvu. Městu se nedávno podařilo tuto chátrající kulturní památku od insolvenčního správce koupit a spolu se spolkem nyní hledá její smysluplné využití.

Lukáš Pavelek, předseda představenstva, OHK Opava: „Představitelé města si dobře uvědomují, že koupí Bredy veškerá práce teprve začíná. A teď bude nejtěžší úkol Bredě vdechnout život. A na tom bychom se jako podnikatelé chtěli podílet. Protože je zde příležitost jak pro služby, živnostníky, tak zde chceme vytvořit prostor pro business či coworkingové centrum.“

Možná, že na příštím předávání cen Merkurova křídla, už bude jasněji.


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000031643/ohk-opava-ocenila-nejlepsi-podnikatele-v-regionu