Takzvaná ředitelská vila sloužila šéfům někdejších dolů, které byly až do poválečných reforem součástí Vítkovických železáren, později pak OKD. Vila byla původně postavena pro ředitele důlní části Vítkovického horního a hutního těžířstva. Lákadlem pro návštěvníky tak může být mimo jiné velký trezor, ve kterém se shromažďovaly peníze na výplaty horníků.
V jednom z apartmánů je k vidění i původní interiér pracovny ředitelů dolů. Nechybí ani obrazové příběhy slavného Zdeňka Buriana - konkrétně speciální učební pomůcka zobrazující, jak v prehistorii vznikalo uhlí. Vila, která ve čtvrtek dostane nové, zatím utajované jméno, stojí nedaleko původního Dolu Anselm, nejstarší štolové šachty na Ostravsku, a hornického muzea. Teď prošla celkovou rekonstrukcí za více než deset milionů korun.
Rekonstrukci cenné vily navrhl architekt Milan Šraml. Práce koordinovaly a řídily Vítkovice a.s., kterým historicky patřila. Investorem byl již zmíněný Cylinders Holding, jehož službová část ubytovací kapacitu provozuje.
Landek Park je hojně navštěvovaným cílem rodin s dětmi, cyklistů a turistů. Kombinuje historii s přírodními krásami. V areálu jezdí důlní vláček, jsou zde tenisové kurty, hřiště i tělocvična. Díky příznivé poloze nedaleko centra Ostravy je Landek Park v letech bez koronaviru také oblíbenou destinací návštěvníků známého hudebního festivalu Colours of Ostrava. Kromě toho hostí i vlastní kulturní akce. Postupně zde ožijí další tři apartmánové domy.